ترفندهایی برای کاربرد در دنیای دیجیتال

نویسنده:

۰۱:۲۸:۳۹

ترفندهای بسیاری در دنیای دیجیتال وجود دارند که زمان و انرژی شما را ذخیره می‌کنند؛ اما بیشتر افراد از این ترفندها اطلاع ندارند.

بهترین روش برای کنترل گوشی
بسیاری از گوشی‌های هوشمند و تبلت ها دارای یک جفت هدفون داخل گوش هستند. محصولات اپل و گاهی سامسونگ هدفون‌هایی دارند که دارای دکمه کنترل و یک میکروفون نیز هستند. دکمههای کنترل به شما اجازه می‌دهند تا کارهای زیادی را در رابطه با گوشی هوشمند یا تبلت خود انجام دهید.
معمولاً سه دکمه روی هدفون‌ها وجود دارد؛ یکی برای زیاد کردن صدا، یکی برای کم کردن صدا و دکمه وسط برای پخش یا توقف؛ اما این دکمهها، کارهای دیگری نیز انجام می‌دهند.
در گجت‌های اپل با دو بار فشار دادن دکمه وسط، آهنگ بعدی پخش می‌شود. با سه بار فشار دادن این دکمه، آهنگ قبلی پخش می‌شود. با دو بار فشار دادن و نگه داشتن این دکمه، آهنگ با سرعت بالا جلو می‌رود و با سه بار فشار دادن و نگه داشتن این دکمه، آهنگ به عقب بر می‌گردد.
این دکمه‌ها تنها برای پخش آهنگ به کار نمی‌روند. دکمه وسط را فشار داده و نگه دارید تا Siri را فعال کرده و از آن استفاده کنید. بدین طریق لازم نیست گوشی خود را از جیبتان در بیاورید.
همچنین اگر کسی با شما تماس بگیرد، با فشردن دکمه وسط می‌توانید تماس را وصل و بعد قطع کنید. با فشار دادن و نگه داشتن دکمه وسط به هنگام برقراری تماس، می‌توانید تماس مورد نظر را به صندوق صوتی انتقال دهید.
اگر به هنگام گرفتن عکس با گوشی، عکس‌های شما به دلیل فشردن دکمه عکس روی گوشی، کدر می‌شوند، از این روش استفاده کنید. هنگامی که اپلیکیشن دوربین اپل باز است، دکمه زیاد کردن صدا را بر روی هدفون فشار دهید تا عکس بگیرید. این روش به ویژه برای زمان‌هایی که نمی‌توانید صفحه گوشی را خوب ببینید، کاملاً مناسب است.
سیستم عامل اندروید قابلیت‌های زیادی برای کنترل با هدفون‌ها ندارد. هدفون‌ها در اندروید صدا را کنترل کرده، آهنگ را پخش یا متوقف می‌کنند و به تماس‌ها پاسخ می‌دهند. علاوه بر این، اگر دکمه وسط را فشار داده و نگه دارید، Google Now یا S Voice در سامسونگ فعال می‌شود.

صفحه وب را مجدداً پیدا کنید.
تصور کنید در حال گشت و گذار در وب هستید که مطلبی را مشاهده می‌کنید؛ اما فرصت خواندن آن را ندارید و می‌خواهید بعداً آن را بخوانید. با این حال وقتی فرصت می‌کنید، مطلب مورد نظر را نمی‌یابید. در این حالت باید از تاریخچه مرورگر خود استفاده کنید.
در مرورگرهای فایرفاکس و کروم، دکمه‌های CTRL و H را فشار دهید یا آیکونی که چند خط افقی است را انتخاب کرده و روی Hitory کلیک کنید. بدین طریق تاریخچه وبگردی‌های خود را به ترتیب زمانی خواهید دید. اگر می‌خواهید تاریخچه بیشتری را ببینید، بر روی All History در فایرفاکس یا Older در کروم کلیک کنید. در مرورگر اینترنت اکسپلورر دکمه‌های CTRL و H را فشار دهید یا آیکون ستاره را انتخاب و روی گزینه History کلیک کنید.
در آیفون و آیپدی که از مرورگر Safari استفاده می‌کنند، بر روی آیکون Bookmark در کنار نوار آدرس کلیک کنید و گزینهHistory  را انتخاب نمایید. در مرورگرهای اندروید آیکون Bookmark را که شبیه پرچم است، انتخاب کرده و گزینه History را انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید مطلبی را برای بعد ذخیره کنید، در مرورگرهای کامپیوتر دکمه‌های CTRL  و D را فشار دهید. در آیفون و آیپد از دکمه Share استفاده کنید و دکمه Bookmark را انتخاب کنید. در اندروید به مسیر Settings>>Add bookmark بروید.

اجازه ندهید فیس‌بوک، حجم اینترنت شما را تمام کند.
این ترفند را کافی است یک‌بار اجرا کرده و هر روز از آن لذت ببرید. مدتی قبل فیس‌بوک ویژگی پخش خودکار ویدئوهای Newsfeed را فعال کرد. این ویژگی هم برای وب سایت فیس‌بوک و هم برای اپلیکیشن فیس‌بوک فعال شده است.
اگرچه این ویژگی در سایت فیس‌بوک نیز آزاردهنده است؛ اما فعال بودن آن بر روی اپلیکیشن فیس‌بوک هم حجم اینترنت و هم عمر باتری را کاهش می‌دهد.
خوشبختانه غیرفعال کردن آن بسیار ساده است. در اندروید اپلیکیشن فیس‌بوک را باز کرده و به بخش تنظیمات بروید. گزینه Video Auto-paly را خاموش کنید. در اپل به مسیر Settings>>Facebook>>Settings رفته و گزینه Auto-play را خاموش کنید.
در کامپیوتر سایت فیس‌بوک را باز کرده و وارد حساب کاربری خود شوید. در سمت راست صفحه روی فلش کلیک کنید و به بخش Settings بروید. در این بخش بر روی گزینه Videos در ستون چپ کلیک کرده و Auto-Paly Videos را Off کنید.

بدون استفاده از سه پایه، عکس‌های ثابت بگیرید.
تصور کنید در یک مهمانی خانوادگی می‌خواهید با دوربین خود عکس دسته جمعی بگیرید. در این صورت به یک سه پایه نیاز دارید؛ اما سه پایه ای در دسترس نیست.
نگران نباشید. تا زمانی که یک آباژور در خانه وجود داشته باشد، مشکلی وجود نخواهد داشت.
پیچی که سایه‌بان آباژور را نگاه می‌دارد، دقیقاً سایز پیچی است که در زیر دوربین قرار داد. تنها کافی است سایه‌بان آباژور را باز کنید و دوربین خود را به پیچ ببندید.
حالا شما یک سه پایه دارید و می‌توانید عکس دسته جمعی بگیرید.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه

دیدگاه