«ترنسفورمز: عصر انقراض» پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۴

نویسنده:

۰۱:۵۹:۵۵

با نزدیک شدن به پایان سال میلادی 2014، پرفروش‌ترین فیلم سال هم مشخص شده است. فیلم اکشن و علمی-تخیلی «ترنسفورمرز: عصر انقراض» که در تابستان اکران شد، با فروشی بیش از 1 میلیارد دلار در سراسر جهان فیلم فانتزی و محبوب مارول و دومین فیلم پرفروش سال «نگهبانان کهکشان»(Guardians of the Galaxy) را پشت سر گذاشته است.

قسمتی از موفقیت این فیلم در گیشه‌ها مدیون نمایش این فیلم در چین و فیلم برداری قسمت‌هایی آن در هنگ کنگ است که باعث فروش 300میلیارد دلاری این فیلم در سینماهای این کشور شد و فروش فیلم «آواتار» را در چین پشت سر گذاشت تا به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای کشور چین تبدیل شود؛ اما با وجود این آمار فروش فوق العاده برای فیلم «عصر انقراض»، فیلم سوم مجموعه ترنسفورمرز «تاریکی ماه»(Dark of the Moon) با فروش جهانی 1.1 میلیارد دلار در سال 2011 همچنان موفق‌ترین فیلم این مجموعه به حساب می‌آید.

سه فیلم دیگر پرفروش سال 2014 به ترتیب «ملفیسنت»(Maleficent) با بازی آنجلینا جولی، «ایکس-من: روزهای گذشته آینده»(X-men: Days of Future Past) و «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان»(Captain America: The Winter Soldier) هستند و در 5 رتبه اول جای می‌گیرند. فیلم‌های «اسپایدرمن شگفت انگیز 2»(The Amazing Spider-Man 2)، «ظهور سیاره میمون‌ها»(Dawn of the Planet of the Apes) و «The Hunger Games: Mockingjay Part 1» هم در لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های سال دیده می‌شوند.

آمار رسمی فروش از «Box Office Mojo» فیلم حماسی-فضایی جدید کریستوفر نولان «اینتراستلار»(Interstellar) و انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم 2» را هم در بین 10 فیلم پرفروش سال 2014 قرار می‌دهد.
فیلم «ترنسفورمرز: عصر انتقراض» که با بازی مارک والبرگ و جک رِینور و نیکولا پلتز به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، در میان لیست بیشترین فیلم‌های جستجو شده در گوگل هم در رتبه نخست قرار گرفته و بعد از آن فیلم‌های «حقه بازی آمریکایی» و «فیلم لگو» در رتبه دوم و سوم جای گرفته‌اند.

پریا پورمند
 

برگرفته از
Transformers 4
لینک کوتاه

دیدگاه