دعوای حقوقی یوتیوب و اهالی موسیقی

نویسنده:

۰۳:۱۰:۱۴

به گزارش هالیوود ریپورتر، «آیروینگ آزوف» مدیربرنامه موسیقیدانان که از طرف گروه حقوقی جدید « Global Music Rights» و «فرل ویلیامز» خواننده مشهور سخنگویی و نمایندگی گروهی از خوانندگان را بر عهده گرفته است، می‌گوید که سایت یوتیوب حق پخش هزاران ویدیو و آهنگ را ندارد و نبود این جواز می‌تواند پایه‌ای برای دعوی حقوقی 1 میلیارد دلاری باشد.

گروه حقوقی «Global Music Rights» برای دفاع و بررسی پرونده‌های حقوقی چنین موضوعاتی تشکیل شده و خود را «جایگزینی برای نمونه‌های مجوز پخش و نشر فعلی» می‌خواند و دفاع و قبول وکالت برای حقوق کپی رایت موسیقی را یکی از سرویس‌های اصلی خود معرفی می‌کند. این گروه، نمایندگی بسیاری از ستاره‌های دنیای موسیقی از جمله «فرل ویلیامز»، «ایگلز» و «کریس کارنل» و همچنین آرشیو «جان لنون» را بر عهده گرفته است.

آیروینگ آزوف نماینده خوانندگان در سایت توییتر به انتقاد از یوتیوب پرداخته و می‌گوید که این سایت اشتراک ویدیو «خود می‌داند که از طرف گروه GMR هیچ گونه حقی برای پخش ویدیوها ندارد.»
گوگل مالک سایت یوتیوب که به زودی قصد اجرای سرویس جدیدی به نام «Music Key» را دارد، تمامی اتهامات گروه GMR را رد کرده، می‌گوید که حق پخش این ویدیوها را داراست. وکیل گوگل دیوید کرامر گروه GMR را متهم به حیله گری و دور زدن کرده و می‌گوید که اگر آن‌ها از وجود URLهایی که حاوی ویدیوهای بدون مجوز هستند آگاه شوند آن‌ها را پاک خواهند کرد.

اما گروه GMR این راه حل را با توجه به وجود تعداد بالای ویدیوهای بدون مجوز و مانند آن‌ها که ممکن است برروی یوتیوب ظاهر شوند، خام دستانه توصیف کرده است؛ وکیل گروه GMR به هالیوود ریپورتر می‌گوید: "این که آن‌ها(یوتیوب و گوگل) چشمان خود را بر روی این موضوع بسته‌اند تا ما برای آن‌ها آدرس ویدیوهای غیرقانونی و بدون مجوز را بفرستیم، عملی بسیار غیر دوستانه است. آن‌ها خود از همه چیز خبر دارند."

پریا پورمند

 

برگرفته از
یوتیوب
لینک کوتاه

دیدگاه