رفع فیلتر فیس بوک؟!

نویسنده:

۰۹:۳۷:۰۶


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برداشته شدن فیلترینگ شبکه اجتماعی فیس بوک و دسترسی راحت به آن گفت: نه تنها فیس بوک بلکه باید سایر شبکه های اجتماعی نیز قابل دسترسی باشند همان طور که الان هستند اما باید قید ˈغیرقانونیˈ برداشته شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، علی جنتی دوشنبه شب در حاشیه نخستین نشست فعالان رسانه های دیجیتال در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا فیلترینگ فیس بوک برداشته و دسترسی به آن تسهیل می شود یا خیر؟ افزود: این مساله مربوط به کمیته فیلترینگ است که مستقیما زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و این وزارتخانه فقط یک نماینده در کمیته یاد شده دارد.

جنتی اضافه کرد: باید با اعضای این کمیته صحبت کنیم که نه تنها فیس بوک بلکه سایر شبکه های اجتماعی نیز قابل دسترسی باشد و قید غیرقانونی برداشته شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مشکلات قضایی بوجود آمده در مسیر انتشار مجدد روزنامه های «هم میهن» و «نشاط» نیز گفت: وزارت ارشاد وظیفه حمایت از مطبوعات را دارد و حتی با اینکه در هیات نظارت بر مطبوعات در اقلیت قرار داریم اما سعی می کنیم از مطبوعات حمایت کنیم.

جنتی تاکید کرد: به طور قطع مشکلات پیش آمده برای روزنامه های هم میهن و نشاط را از قوه قضاییه پیگیری می کنیم و سعی خواهیم کرد مشکلات شان را تا حد امکان رفع نماییم.

وی گفت: اطلاع ندارم چرا قوه قضاییه با اینکه این روزنامه ها مجوز انتشار داشتند، چنین برخوردی کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سئوال دیگری درباره آخرین وضعیت پرداخت وام مسکن خبرنگاران که در دولت قبلی وعده آن داده شده بود، گفت: فعلا نمی توانیم درباره وام مسکن خبرنگاران قولی بدهیم زیرا از گذشته تعهدات بسیار زیادی بر عهده صندوق حمایت از نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران گذاشته شده و دیون زیادی دارد که دولت برای پرداخت دیون گذشته دچار مشکل شده است.

جنتی افزود: صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان و هنرمندان و روزنامه نگاران، حدود 60 هزار خانوار از خانواده های هنرمندان و نویسندگان را تحت پوشش دارد و با توجه به بار مالی بسیار زیاد وام مسکن خبرنگاران، به طور حتم نمی تواند در این دوره انجام شود.

وی تاکید کرد: اگر در گذشته وعده ای داده شده باید از کسانی که این وعده ها را دادند، سئوال شود.

برگرفته از
شبکه های اجتماعی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه