اتاق آزمون آب‌وهوای نامساعد شرکت فورد را تماشا کنید

نویسنده:

۱۲:۰۲:۵۵


هر شرکت خودروسازی دو روش برای آزمودن وسایل نقلیه در شرایط آب‌وهوایی نامساعد دارد: در روش اول شرکت، اتومبیل موردنظر خود را به مناطقی ارسال می‌کند که شرایط آب‌وهوایی نامساعد دارند. در روش دوم شرکت یک محیط سرپوشیده برای ایجاد این شرایط آب‌وهوایی می‌سازد. مطمئناً شرکت‌هایی وجود دارند که از هر دو روش استفاده می‌کنند تا نتیجه مطمئن‌تری به دست آورند؛ اما شرکت فورد در جدیدترین ویدئویی که منتشر کرده، نشان می‌دهد که چگونه در یک محیط بسته که شرایط آب‌وهوایی نامساعد را شبیه‌سازی می‌کند، اتومبیل‌های خود را به چالش می‌کشد.

شرکت فورد در محل آزمودن رانندگی خود در Allen Park در ایالت میشیگان، می‌تواندهر نوع شرایط آب‌وهوایی را شبیه‌سازی نماید. در این محل می‌توان دمای هوا را تا منفی 40 درجه فارنهایت پایین آورد یا تا 130 درجه فارنهایت بالا برد. می‌توان اتومبیل را در شرایط 1200 فوتی از سطح دریا قرار دارد یا در 280 فوت زیر زمین تست کرد. بادی با سرعت 150 مایل در ساعت ایجاد کرد. در این محل می‌توان میزان رطوبت و شدت نور خورشید را کنترل کرد و حتی برف مصنوعی ایجاد نمود.

این مکان به اندازه اتومبیل‌های شرکت فورد هیجان‌انگیز است؛ اما شما به این لغت اکتفا نکنید و ویدئوی این مکان تست را خودتان ببینید.
 

 

پریا اقدامی

 
برگرفته از
اتاق آزمون
لینک کوتاه

دیدگاه