کشف کلکسیون شگفت‌انگیز اتومبیل‌های کلاسیک

نویسنده:

۱۲:۴۴:۳۷


این کشف یکی از بزرگ‌ترین کشف‌های تاریخ محسوب می‌شود؛ کلکسیونی از 60 اتومبیل که برخی کمیاب هستند و طبیعتاً میلیون‌ها دلار ارزش دارند. این کلکسیون در ملکی در غرب فرانسه کشف شده است.

اتومبیل‌های کشف شده توسط Roger Baillon جمع آوری شده است که ثروتمندی فرانسوی و صاحب یک شرکت تولید اتومبیل‌های باری بود. وی این اتومبیل‌ها و بسیاری دیگر را طی دهه‌های 1950، 1960 و 1970 خریداری کرده است. سپس نیمی از اتومبیل‌ها را فروخته و بقیه را در سال 1978 رها کرده تا بپوسند. در سال 1978 این فرد ورشکست شده است. از آن زمان تاکنون این اتومبیل‌ها همان‌طور دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

این گنج توسط گروهی از متخصصین اتومبیل کشف شده است. این گروه متعجب هستند که چرا تاکنون کسی از این اتومبیل‌های ارزشمند خبر نداشته است.
چند نمونه از این اتومبیل‌ها عبارت‌اند از Packard Super Eight Convertible،Bugatti 57 Ventoux، Delahaye Type 43 coupé chauffeur، Hispano Suiza H6B cabriolet Millon-Guiet و Talbot Lago T26 Cabriolet Saoutchik که زمانی متعلق به King Farouk مصر بوده است. بسیاری از این اتومبیل‌ها تک هستند و تنها به سفارش افراد مهم آن زمان طراحی و ساخته شده‌اند.
متأسفانه بسیاری از این اتومبیل‌ها تنها زیر سقف‌های شیاردار نگهداری شده‌اند و در معرض شرایط محیطی قرار گرفته‌اند. مهم‌ترین اتومبیل این انبار یک اتومبیل فراری 250GT SWB است که علیرغم گذشت چندین سال در شرایط نسبتاً خوبی قرار دارد.

این فراری در گذشته متعلق به دو فرد معروف فرانسوی بوده است که یکی از آن‌ها Alain Delon بوده است؛ Alain Delon در مکان‌های مختلفی داخل این اتومبیل و به همراه Fonda و Shirley MacLaine عکس دارد. تنها 37 دستگاه از این اتومبیل ساخته شده بود که یک نمونه که شرایطی مشابه این اتومبیل داشت، در یک حراجی در ماه اوت به قیمت 15 میلیون دلار به فروش رفت.

صاحب این اتومبیل‌ها قصد داشته تا موزه‌ای برای این اتومبیل‌ها بسازد؛ اما این کار به نتیجه نرسید. وی یک دهه قبل فوت کرد و سال گذشته نیز پسرش جان خود را از دست داد. در نتیجه این اتومبیل‌ها به نوه‌های وی رسیده است. این اتومبیل‌ها قرار است در ماه فوریه در مراسم اتومبیل‌های کلاسیک Retromobile Salon در پاریس به نمایش گذاشته شده و سپس در حراجی فروخته شوند.


پریا اقدامی

 
برگرفته از
اتومبیل‌های کلاسیک
لینک کوتاه

دیدگاه