جیمی اُلیور در نقش هابیت؟

نویسنده:

۰۹:۲۲:۳۸

جیمی الیور سرآشپز محبوب انگلیسی است و برنامه تلویزیونی آشپزی او شهرتی جهانی دارد. الیور می‌گوید که از او درخواست شده تا برای جشن تولد 50 سالگی پیتر جکسون(کارگردان سه‌گانه‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت) آشپزی کند و در ازای آن، بازی در نقش یک هابیت در مجموعه فیلم‌های «هابیت» به او پیشنهاد شده است.

او اضافه می‌کند با این که تصور به خانه بردن لباس هابیتی‌اش به خانه و نشان دادن آن به همسرش جولز بسیار وسوسه کننده بوده، او به دلیل مشغله زیاد کاری مجبور به رد این پیشنهاد شده است.
جیمی الیور این مطالب را هنگام فیلم‌بردای مجموعه جدیدش برای کانال 4 «جشن جمعه شب‌های جِیمی و جیمی» با همکاری دوست و همراهش «جیمی دوهرتی» بیان کرد. او که در این برنامه با مهمان برنامه‌اش «کیت هادسون» گفت و گو می‌کرد گفت: "بدترین چیزی که برای من اتفاق افتاد این بود که مدیر تولید با من تماس گرفت و گفت آیا می‌خواهم برای مهمانی تولد پیتر جکسون، مهمانی تولد 50 سالگیش آشپزی کنم یا نه؟ و اگر این کار را قبول کنم، می‌توانم در فیلم نقش یک هابیت را داشته باشم! اما من مشغول کار بودم و نمی‌توانستم رهایش کنم. واقعا دوست داشتم که این نقش را بازی کنم، از عهده‌اش هم برمی‌آمدم. می‌توانستم لباسم را به خانه ببرم و به همسرم بگویم جولز، دوستش داری؟"

جیمی اُلیور سرآشپز معروف انگلیسی، دارنده رتبه امپراتوری بریتانیا و برنده جایزه امی بریتانیایی است. او این افتخار را داشته تا دولت کشورش را مجبور به افزایش بودجه تغذیه مدارس کند، به دوستداران غذا شیوه آشپزی تازه و معنی‌دار و دستورهای آشپزی الهام‌بخش را ارائه داده و نوجوانانی از طبقه‌های محروم اجتماع را تبدیل به سرآشپزهای حرفه‌ای کند.

«آشپزخانه جیمی» نام رستوران او در لندن و همچنین عنوان مجموعه تلویزیونی آشپزی اوست که به موفقیت بسیار رسید. او ۳ مجموعه رستوران هر کدام با ۱۵ شعبه در آمستردام، ملبورن و کورنوال دایر کرده است.

پریا پورمند
 

برگرفته از
Jamie Oliver
لینک کوتاه