وداع بنیان‌گذار اکس‌باکس لایو با مایکروسافت پس از دو دهه

نویسنده:

۰۹:۱۶:۲۵

 
اما امروز باز هم نام این سرویس آنلاین بازی مایکروسافت بر سر زبانها افتاده است. البته دلیل این امر یک حمله سایبری دیگر نیست. بلکه وداع یکی از ستارگان این شرکت و بنیان‌گذاران Xbox Live با مایکروسافت خبرساز شده است.  این فرد «باید مولترر» است که طی ۱۸ سال گذشته جزو کارکنان و مدیران موثر مایکروسافت بوده.
 
او یکی از اعضای تیم بنیانگذار اکس‌باکس لایو و XNA (پلتفرم توسعه بازی و بازی‌نویسی مایکروسافت) است که برای سالهای متمادی به طور مستقیم در توسعه این سرویس‌ها دخیل بوده است. بدون شک وی را می توان یکی از آگاه‌ترین افراد درباره فراز و فرودها و وضعیت فعلی اکس‌باکس لایو به شمار آورد. او از ابتدای زندگی این سرویس با آن همراه بوده و با تمامی زیر و بم آن آشنا است.
 
 
مولترر با انتشار یک توییت خداحافظی تایید کرده که مایکروسافت را ترک نموده است. او می گوید حضورش در این شرکت بسیار خوب بوده، اما اکنون وقت آن است که به دنبال انجام کارهای تازه باشد. البته هیچ دلیلی در دست نیست که ترک مایکروسافت توسط مولترر، ارتباطی با حملات اخیر به اکس‌باکس لایو داشته باشد.  
 
وی تا کنون هیچ اشاره‌ای به کار و برنامه آینده‌اش نداشته و دلیل یا دلایل این مهاجرت را هم اعلام نکرده است. اما نکته جالب اینجا است که طبق گزارش سایت ورج ، طی یک سال گذشته اغلب مهره‌های کلیدی اکس‌باکس، مایکروسافت را ترک کرده‌اند.

 
عباس واحدی
 
 

برگرفته از
Xbox Live
لینک کوتاه