ارائه مرورگر وب جدید برای ویندوز ۱۰

نویسنده:

۰۱:۲۸:۰۲


طبق اخبار، شرکت مایکروسافت در حال کار کردن بر روی یک مرورگر وب کاملاً جدید است که نام رمزی Spartan شناخته می‌شود. این مرورگر می‌تواند شرکت مایکروسافت را از مرورگر Internet Explorer رها کند. به گزارش ZDNet، این اپلیکیشن جدید Internet Explorer 12 نیست؛ مرورگری که انتظار داشتیم به همراه ویندوز 10 ارائه شود.

به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت به جای نسخه جدیدی از Internet Explorer، قصد دارد یک مرورگر جدید ارائه دهد که بیشتر شبیه کروم و فایرفاکس است. با این حال، علیرغم ظاهر جدید این مرورگر، این مرورگر می‌تواند اساس فناوری وب فعلی مایکروسافت را حفظ کند. نرم‌افزار جدید به استفاده از موتور Chakra JavaScript و موتور رندر Trident ادامه خواهد داد. در نتیجه Redmon به طور ناگهانی به WebKit تبدیل نخواهد شد؛ موتوری که توسط Safari شرکت اپل به کار می‌رود. شرکت‌های رقیب مانند گوگل مسیر WebKit را کنار گذاشتند و نمونه‌های سفارشی این موتور را ساختند تا با نیازهای خاص این شرکت سازگار باشد.

البته انتظار نداشته باشید که Internet Explorer ناپدید شود. طبق گفته ZDNet، Internet Explorer 11 همچنان با ویندوز 10 و به دلیل سازگاری با گذشته همراه خواهد بود. در نتیجه شرکت مایکروسافت در واقع دو مرورگر در سیستم‌عامل جدید خود ارائه خواهد کرد. مراسم معرفی بعدی ویندوز 10 قرار است 21 ژانویه برگزار شود و انتظار داریم در این مراسم اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی‌های جدید ویندوز 10 برای کاربران خانگی و برنامه‌های مایکروسافت برای ویندوز 10 بر روی تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند، منتشر شود. آیا معرفی این مرورگر جدید نیز در دستور کار این مراسم قرار دارد؟ هنوز مشخص نیست. به گزارش ZDNet، این مرورگر احتمالاً هنوز در مرحله تولید و آزمایشی قرار دارد.

پریا اقدامی
 

برگرفته از
Windows 10
لینک کوتاه

دیدگاه