محبوبیت فیلم «مصاحبه» در بازار سیاه کره شمالی

نویسنده:

۰۸:۳۰:۲۹

شهروندان کره شمالی، با هجوم به بازار سیاه فیلم‌های خارجی در این کشور با پرداخت مبلغی در حدود 30 پوند اقدام به خریداری دی.وی.دی‌های غیرقانونی فیلم مصاحبه کرده‌اند. به گزارش رادیو «کره شمالی را آزاد کنید» این مبلغ حدود 10 برابر مبلغی است که برنامه‌های تلویزیونی کره جنوبی در بازار سیاه این کشور به فروش می‌رسند. رادیو «کره شمالی را آزاد کنید» شبکه رادیویی آنلاینی است که توسط مخالفین حکومت کره شمالی اداره می‌شود.

گفته شده که کره شمالی به شدت در حال تلاش برای جلوگیری از ورود این فیلم به این کشور است و حفاظت از مرزهای خود را افزایش داده و تمامی دیسک‌های دی.وی.دی‌ فیلم‌های آمریکایی را از بین می‌برد.

فیلم مصاحبه فیلمی کمدی با حضور سِت روگن و جیمز فرانکو است و این دو در نقش دو خبرنگار بازی می‌کنند که برای به قتل رساندن کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی از طرف CIA استخدام شده‌اند. در پی حمله سایبری به شرکت سونی و تهدید هکرها به انجام عملیات تروریستی در سینماهای نمایش دهنده این فیلم، شرکت سونی ابتدا تصمیم به کنسل کردن پخش این فیلم گرفت؛ اما سرانجام آن را در روز کریسمس در 300 سینمای مستقل نمایش داد و به صورت آنلاین در چندین سایت برای اجاره و خرید پخش کرد.

با این که ممکن است پخش فیلم «مصاحبه» در آمریکا خشم دولت کره شمالی را بر انگیخته باشد-این کشور متهم به دست داشتن در حمله سایبری به شرکت سونی در پاسخ به ساخت این فیلم است-دیدن چنین فیلمی در کره شمالی به شدت خطرناک است. در فیلم «مصاحبه» کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی به سخره کشیده می‌شود و این در حالی است که در این کشور و برای مردم عادی، رهبر دولت شخصیتی مقدس دارد.

به گزارش «بلومزبرگ بیزینس ویک» یکی از مشهورترین مخالفان دولت کره شمالی که در این کشور به عنوان «دشمن شماره یک» شناخته می‌شود، سعی دارد تا با کمک بادکنک‌های هیدروژنی و پایین انداختن دی.وی.دی‌های فیلم «مصاحبه» از آن‌ها، این فیلم را داخل کره شمالی پخش کند.

پریا پورمند
 

برگرفته از
The Interview
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “محبوبیت فیلم «مصاحبه» در بازار سیاه کره شمالی”