دو جایزه جهانی برای اپلیکیشن «ون گوگ را لمس کنید»

نویسنده:

۰۸:۴۶:۴۵


مسابقه بین المللی کمیته جهانی جوایز موبایل هر 2 سال یک بار برگزار می‌شود و بر روی انتخاب و ترویج اپلیکیشن‌هایی که بیشترین محتوای تعاملی را در عالی‌ترین سطح ارائه دهند، تمرکز دارد.

«هرمان وَن اورشوت» متخصص بین المللی به نمایندگی از این نهاد می‌گوید که اپلیکیشن «ون گوگ را لمس کنید» امتحانی سخت را با موفقیت پشت سر گذاشته است: "ما 4 اپلیکیشن از هلند را که می‌توانستند در مرحله‌ای بین المللی به رقابت بپردازند انتخاب کردیم. بعد از این که 18 داور از 18 کشور و تمامی قاره‌های جهان تصمیم خود را اعلام کردند، اپلیکیشن «ون گوگ را لمس کنید» به عنوان یکی از 5 برنده بخش «توریسم و فرهنگ همراه» انتخاب شد."

جایزه بین المللی طراحی و ارتباطات، بر روی خلاقیت در هنر و ارتباط آن با موزه‌گردی با نگاه مستقیم به ارتباطات، طراحی و تبلیغات تمرکز دارد. «ون گوگ را لمس کنید» بالاترین امتیازها را در بخش ارتباط با مردم در هنگام ورود به موزه، بازدید و خروج از آن دریافت کرده است.

اپلیکیشن «ون گوگ را لمس کنید» برای تبلت‌ها طراحی شده و کاربران با استفاده از ابزارهای چند لمسی آن می‌توانند در فضایی جالب و لذت بخش اطلاعاتی که در زیر و روی لایه‌های نقاشی‌های ون گوگ پنهان شده را پیدا کنند. برای مثال، با برداشتن لایه جلای نقاشی «اتاق خواب» ون گوگ، کاربر اطلاعاتی در مورد نقاشی «باغ دابینی» کشف می‌کند: این نقاشی بر روی یک حوله چای کشیده شده است.

در ژوئن 2014، سه نقاشی دیگر از ون گوگ « کلبه»، « دورنمای دریا در نزدیکی سنتز-ماری-د-لا-مر» و «باغ آسایشگاه» هم به این اپلیکیشن اضافه شدند.

پریا پورمند
برگرفته از
Touch Van Gogh
لینک کوتاه

دیدگاه