گوگل دودل: خداحافظ ۲۰۱۴!

نویسنده:

۱۲:۴۷:۳۵


در شب سال نو گوگل هم با نمایش یک دودل جدید بر روی صفحه اصلی‌اش، از سال 2014 خداحافظی کرد و به استقبال سال نوی میلادی رفت. دودل متحرک جدید گوگل که با رنگ‌های شاداب و سرزنده بر روی صفحه اصلی این موتور جستجو ظاهر شد، تعدادی از محبوب‌ترین موضوعات جستجو شده در گوگل را در سالی که گذشت، به نمایش می‌گذارد.

جام جهانی فوتبال 2014 که در برزیل برگزار شد و با قهرمانی تیم ملی آلمان پایان یافت- و به عنوان یکی از بهترین دوره‌های تاریخ این رقابت بین المللی شناخته می‌شود-به عنوان یکی از از محبوب‌ترین موضوعات جستجو شده در این دودل جای گرفته و توپ فوتبالی نماد آن است.

لوگوی گوگل به اکتشافات و موفقیت‌های هوا فضا هم اشاره می‌کند و فضاپیمای «روزِتا» و کاوشگر مریخ‌پیمای هندی هم در آن دیده می‌شوند. روزتا اولین فضاپیمایی است که در مدار یک ستاره دنباله دار قرار گرفت و با موفقیت یک روبات کاوشگر را بر آن فرود آورد. این فرود تاریخی توسط سردبیران مجله معتبر «ساینس» لقب مهم‌ترین اتفاق علمی سال 2014 را گرفته است.

دودل گوگل نگاهی هم به «چالش سطل یخ» داشت که برای افزایش آگاهی در مورد بیماری «ALS»-که نوعی بیماری فلج کننده اعصاب حرکتی است-به وجود آمد و در آن افراد دعوت شده به این چالش در سراسر دنیا سطلی پر شده از آب و یخ را به روی خود ریختند و مبلغی را برای یافتن راه درمانی برای این بیماری اهدا کردند.

و در آخر، دودل گوگل حتی به «فِلَپی بِرد» (Flappy Bird) هم اشاره می‌کند! این بازی محبوب و در عین حال آزار دهنده که برای تلفن‌های همراه طراحی شده بود، در پی محبوبیت بیش از حدش در ماه فوریه توسط خالقش از روی فروشگاه‌های اپلیکیشن پاک شد.

پریا پورمند

 

برگرفته از
گوگل دودل
لینک کوتاه

دیدگاه