دستگیری یکی از هکرهای احتمالی «جوخه سوسمارها» توسط پلیس بریتانیا

نویسنده:

۰۱:۰۳:۳۶

 
 
به گفته دیلی دات، Vinnie Omari یکی از اعضای گروه هکری نفرت انگیز  جوخه سوسمارها که در حملات DDoS به پلی استیشن و اکس باکس (خاموشی کریسمس) دست داشته، درون خانه‌اش در لندن توسط پلیس دستگیر شده.
 
وینی عمرانی ۲۲ ساله که مشکوک به عضویت در گروه هکری جوخه سوسمارها است، روز دوشنبه گذشته توسط نیروهای ویژه واحد جرایم سازمان یافته منطقه جنوب شرقی انگلیس دستگیر شد. عمرانی در گفتگو با دیلی دات این حمله پلیس را تایید کرده و تصویری از گواهی تفتیش صادر شده برای منزلش را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است.
 
عمرانی می‌گوید: «آنها همه‌چیز را بردند. اکس‌باکس وان، عکسها، لپ‌تاپها، کامپیوتر و کول‌دیسکها. همه چیز را»
 
پلیس تیمز ولی هم در بیانیه مطبوعاتی تایید کرده که یک مرد ۲۲ ساله روز دوشنبه دستگیر شده که «مظنون به کلاه‌برداری از طریق هویت جعلی و جرایم مرتبط با دسترسی غیرمجاز به اطلاعات کامپیوتری موضوع قانون  Computer Misuse Act 1990» است.
 
جوخه سوسمارها پیش از این مسئولیت حمله DDoS به سرور پلی‌استیشن‌نتورک و اکس‌باکس لایو را بر عهده گرفته بود. حملات محروم‌سازی از سرویس باعث می‌شوند که یک شبکه در هم شکسته و با ترافیک بسیار زیادی روبرو شود. به گونه‌ای که آن شبکه برای کاربرانش از دسترس خارج می‌شود. حملات اخیر به PSN و Xbox Live باعث شد که میلیونها گیمر در سراسر دنیا برای مدتی از دستیابی به این سرویس‌ها محروم شوند.
 
البته  عمرانی روز گذشته به قید ضمانت آزاد شد. او می‌گوید که هیچ جرمی علیه وی اثبات نشده و اینها «تنها برخی اتهامات فرضی» بوده‌اند. او می‌افزاید منتظر است در ملاقات با تیم تحقیقات قضایی اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کند.  وی همچنین از ارائه جزئیات بیشتر درباره اتهامات سال ۲۰۱۳ خود سر باز می‌زند.
 
پلیس تیمز ولی و دادگاه محلی از هرگونه اظهار نظر بیشتر درباره تحقیقات این پرونده و روند صدور ضمانت برای عمرانی خودداری می‌کنند. البته اف‌بی‌آی هم مشغول تحقیقات درباره فردی با نام مستعار ryanc یا ryan است که گفته می‌شود با حملات اخیر جوخه سوسمارها به اکس‌باکس لایو و PSN  مرتبط است. 
 
روز سه شنبه جوخه سوسمارها سرویسی با نام Lizard Stresser را رونمایی کرد که به مشتریان اجازه می‌دهد از دانش و تکنولوژی پیشرفته DDoS گرد‌آوری شده برای حمله به هر هدفی بهره بگیرند. بسته به مدت زمان حمله، قیمتهای این سرویس از ۶ تا ۵۰۰ دلار متفاوت هستند. یکی از اعضای جوخه سوسمارها با نام مستعار dragon به دیلی دات گفته که حمله گروه به سونی و مایکروسافت به سادگی یک طرح بازاریابی عظیم برای Lizard Stresser بوده است.
 
عباس واحدی

 
 

برگرفته از
جوخه سوسمارها
لینک کوتاه

دیدگاه