محتویات دیگر یک فنجان قهوه چیست؟

نویسنده:

۱۱:۵۹:۰۵

قهوه به عنوان یک نوشیدنی که طرفداران زیادی دارد، از نظر مواد غذایی سالم و واقعی نیز شهرت زیادی دارد. در سال‌های اخیر، تحقیقات نشان دادند که قهوه می‌تواند چیزهای زیادی را در بدن شما تغییر دهد؛ از افزایش روحیه و هوش گرفته تا کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری پارکینسون و یک سری سرطان‌های خاص. حتی یک تحقیق جدید که در دانشگاه Boston صورت گرفته، نشان داد که نوشیدن قهوه باعث محافظت از دندان‌ها در مقابل بیماری‌های مربوط به دندان‌ها می‌شود.

با این همه طبق یک تحقیق جدید که در 248‌مین جلسه National Meeting & Exposition of the America Chemical Society ارائه شد، شاید دلایلی وجود داشته باشد تا نوشیدن قهوه را زیر سؤال ببرید. در این تحقیق، محققان پودر قهوه را بررسی کردند و متوجه شدند مواد دیگری مانند ذرت، جو، گندم، سویا، گندم سیاه، شکر قهوه‌ای و حتی شاخه‌ و چوب نیز در این پودر وجود دارد. طبق گفته محققان، تأمین‌کنندگان قهوه این مواد را به پودر قهوه اضافه می‌کنند تا کمبود قهوه که ناشی از خشک‌سالی است را جبران کنند.

طبق گفته Emma Bladyka، مدیر علمی قهوه در Specialty Coffee Association of America، در واقع این یک امر عادی است که افراد در نوشیدنی قهوه خود چیزهایی مانند سنگ و چوب پیدا کنند. پس از چیدن دانه‌های قهوه، این دانه‌ها روی فضاهای مسطح بزرگی مانند حیاط خلوت پخش می‌شوند تا زیر نور خورشید خشک شوند. در این شرایط، این دانه‌ها در معرض مواد دیگری از محیط قرار می‌گیرند و کاملاً عادی است که سنگ و چوب داخل قهوه پیدا کنید. افرادی که قهوه را آماده می‌کنند معمولاً از یک سری آهن‌ربا و فیلترهای دیگر بهره ‌می‌برند تا مواد دیگر را از قهوه جدا کنند. محققان برزیلی نیز به دنبال روشی هستند که ناخالصی قهوه را با دقت 95 درصدی مشخص می‌کند.

 

برگرفته از
قهوه
لینک کوتاه

دیدگاه