تندیس‌های میکروسکوپی

نویسنده:

۰۶:۱۴:۴۸

ویلارد ویگان، هنرمند مشهور مجسمه ساز بریتانیایی است که آثار میکروسکوپی‌اش بر سر یک خودکار یا در سوراخ یک سوزن جای می‌گیرند و تنها با میکروسکوپ قابل مشاهده هستند. این آثار در نمایشگاهی در بیرمنگام، زادگاه این هنرمند به نمایش درخواهند آمد.
علاقه این هنرمند 57 ساله به مجسمه‌سازی میکروسکوپی در سن 5 سالگی شکوفا شد؛ زمانی که او برای مورچه‌ها خانه می‌ساخت زیرا فکر می‌کرد آن‌ها به جایی برای زندگی کردن نیاز دارند. آثار او به قدری کوچک هستند که مشاهده آن‌ها بدون کمک میکروسکوپ، ممکن نیست.

هر کدام از آثار ویگان که هنرمندی خودآموخته است، بر سر یک سنجاق یا داخل سوراخ یک سوزن قرار گرفته‌اند و تنها در چند ثانیه ساخته شده‌اند تا لرزش دست آن‌ها را خراب نکند.
ویگان در سال 2007 برای خدماتش به هنر موفق به دریافت جایزه «MBE» شد. او همچنین یکی از حامیان مالی کتابخانه بیرمنگام است که در سپتامبر 2013 بازگشایی شد. او می‌گوید: " در زمان کودکی من به دنیایی خیالی فرار می‌کردم. حالا کودکان محلی، کتابخانه بیرمنگام را در نزدیکی خود دارند و می‌توانند به میلیون‌ها داستان دسترسی رایگان داشته باشند و تخیلاتشان را پرورش دهند."
 
 
برگرفته از
تندیس‌های میکروسکوپی
لینک کوتاه

دیدگاه