فروشگاه جدید و جالب هیوندای

نویسنده:

۱۱:۳۰:۳۵

شرکت هیوندای پس از 2 سال تلاش بی‌وقفه، روشی جدید در فروشگاه Hyundai Rockar خود در مرکز خرید Bluewater در کنت انگلستان به کار گرفته است. این روش قبلاً توسط شرکت آئودی در لندن، شرکت BMW در پاریس و تسلا در تمام نمایندگی‌هایش به کار گرفته شده است. در این روش مشتریان اتومبیل‌ها را از نزدیک می‌بینند؛ اما تمام مراحل خرید را به صورت آنلاین انجام می‌دهند.

شرکت هیوندای بریتانیا با Simon Dixon در این زمینه همکاری کرده است. Dixon فردی مجرب است که تجربه‌ای 20 ساله در صنعت اتومبیل دارد و از خرید یک اتومبیل از یک نمایندگی عادی خسته شده است. فروشگاه Rockar سه اتومبیل در خود جای داده است، اگر دوست داشتید می‌توانید تمام مراحل خرید را به صورت آنلاین از منزل یا ایستگاه‌های کامپیوتری موجود در فروشگاه و با کمک فروشنده‌ها انجام دهید. با این که فروشنده‌ها که با نام Angels یا فرشته‌ها معروف هستند، در مورد محصولات اطلاعات دارند؛ اما شما را مجبور به خرید نمی‌کنند.

افرادی که می‌خواهند اتومبیل قدیمی خود را با اتومبیل نو تعویض کنند، می‌توانند اطلاعات اتومبیل خود را وارد سایت مورد‌نظر کرده و قیمت منصفانه‌ای برای اتومبیل خود به دست آورند. Rockar می‌گوید تمام اتومبیل‌های دست‌دوم به حراج گذاشته می‌شوند، در نتیجه قیمت‌گذاری با توجه به اطلاعات فروشنده انجام می‌‌شود و هر مشتری، یک قیمت بدون چون‌وچرا به دست می‌آورد. مکانی برای تست اتومبیل در پارکینگ مرکز خرید وجود دارد و مشتری‌ها می‌توانند بدون حضور فروشنده، با اتومبیل به گشت‌وگذار بپردازند و آن را تست کنند. این مرکز یک سری سرویس‌های معمولی نیز ارائه می‌دهد؛ صاحبان اتومبیل می‌توانند قرار ملاقات بگذارند، اتومبیل خود را به مرکز خرید بیاورند، چند ساعتی خود را مشغول کنند تا کار اتومبیل تمام شود و آن را تحویل بگیرند. این مراحل مختص اتومبیل‌های هیوندای نیست و برای تمام اتومبیل‌ها صدق می‌کند.

هیوندای بریتانیا با اشاره به شرکت‌های آئودی و BMW می‌گوید این کار به معنای جایگزین کردن نمایندگی‌های فروش نیست؛ اما از این طریق می‌توانیم روشی بهتر و راحت‌تر ارائه دهیم که استرس کمتری برای مشتری ایجاد می‌کند. مرکز خرید Bluewater سالانه 27 میلیون نفر بازدیدکننده دارد و در مدت یک ماه، 4000 نفر از بازدیدکنندگان، به فروشگاه Rockar سر زدند و 3 نفر بدین طریق اتومبیل خریدند. این فروشگاه برای 100 نفر اولی که از این فروشگاه خرید کنند، 3 سال خدمات رایگان ارائه خواهد داد. شرکت هیوندای پیش‌بینی می‌کند این فروشگاه یکی از 10 فروشگاه برتر بریتانیا تا پایان سال 2015 باشد. 

برگرفته از
Hyundai Rockar
لینک کوتاه