روبات‌ها با تماشای ویدیوهای یوتوب، کار با ابزار را فرا می‌گیرند!

نویسنده:

۰۱:۵۸:۲۰

 
آموزش و یادگیری عمیق یکی از موضوعاتی است که نه تنها در خصوص انسان، بلکه در دنیای روباتها هم مدتها است مورد بحث است ، تلاش زیادی برای دست‌یابی به آن صورت گرفته است. در همین زمینه، محققان به تازگی پروژه‌ای را به اجرا گذارده‌اند که سعی دارد با استفاده از ویدیوهای یوتوب که توسط کاربران این سرویس ساخته شده‌اند، کار با ابزار مختلف را به روباتها آموزش دهند. آنها به تازگی نتیجه تلاش و تحقیقاتشان در این زمینه را به صورت عمومی منتشر کرده‌اند.
 
اگر آموزش عمقی هوش مصنوعی را دنبال می‌کنید، حتما به تازگی درباره یکی از استفاده‌های بسیار مفید آن توسط فیس‌بوک چیزهایی شنیده‌اید. این غول شبکه‌های اجتماعی سعی دارد با آنالیز عکسهایی که قصد انتشار آنها را دارید، جلوی انتشار عکس در حالت مستی یا موارد مشابه را بگیرد و با اخطارهای سخت‌گیرانه شما را متوجه رفتار اشتباهتان سازد. اینگونه دیگر در آینده شرمنده خودتان نیستید که چرا محتوای خجالت آوری را در این شبکه اجتماعی منتشر کرده اید.
 
 موسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات استرالیا با همکاری دانشگاه مریلند طرحی را به اجرا گذارده‌اند که سعی دارد با استفاده از ویدیوهای رایگان یوتوب به روباتها در آموزش کار با ابزار کمک کند.  این آموزش شامل تشخیص ابزار و شیوه کار صحیح با آن می‌شود.
 
 در این طرح مطالعاتی ۸۸ ویدیو آموزش آشپزی مورد استفاده قرار گرفتند و اطلاعات موجود در آنها در نهایت به دستوراتی برای روباتها تبدیل شدند تا از آنها بهره ببرند. در آیدنه این می‌تواند راهی آسان برای هوشمند‌تر کردن روباتها باشد. به گونه‌ای که همانند انسان با تماشای ویدیوها مشغول یادگیری شوند. فقط باید مراقب بود که ویدیوهای خشن درباره کاربرد اسلحه‌ها را نبینند!
 

  
 

برگرفته از
روبات‌ها
لینک کوتاه

دیدگاه