ایجاد تصاویر جالب با استفاده از دنباله‌های نوری

نویسنده:

۱۰:۲۶:۱۱

پیکره های نوری روش بسیار مناسبی برای بهره گیری از خلاقیت تان در اختیار شما قرار می دهند. در این راهنما ده توصیه برای ساختن چنین پیکره هایی توسط چراغ قوه و دوربین تان را بیان خواهیم کرد اما هر کاری که می کنید نباید فراموش کنید که چراغ قوه را پیش از پایان نوردهی خاموش نمایید.


1- ایجاد عمق

سازه های بلند و بزرگ چون پل ها و هواپیماهایی که در ارتفاع پایین پرواز می کنند ، عمق زیادی به صحنه ها می بخشند. خودتان را در زیر یک پل بزرگ که ترافیک زیادی در آن جریان دارد قرار دهید ، از زوایای پایین ترکیب بندی کنید و از مزایای خطوط موجود در صحنه به خوبی بهره بگیرید.

2- مشاهده پس زمینه ها

گاهی مواقع نورهای اتومبیل ها در پس زمینه ،صحنه های بسیار زیبا و جذابی را خراب می کنند.عکس تان را به گونه ای قاب بندی و ترکیب بندی کنید که بتوانید از اشیا طبیعی برای کمک به مسدود کردن درخشش این اشیا یا کاهش نور آن ها استفاده نمایید.

3- تعامل

برای بهترین تاثیرگذاری ، پیکره های نوری تان را به طریقی بسازید که با محیط اطراف تعامل داشته باشند. برای مثال اشکال انگشتان را در حال بالا رفتن از پلکان ایجاد نمایید. آنها را روی نیمکت های خیابانی تکیه دهید یا روی این نیمکت ها بنشانید.

4- انعکاس ها

از آب های جمع شده و سایر سطوح بازتاب کننده برای ثبت پیکره نوری تان کمک بگیرید.انعکاس ها بعد دیگری به پیکره های تان می افزایند و هر تردیدی را در این مورد که عکس شما در کامپیوتر ایجاد شده است ، از میان می برند .

5- محل های متروکه

به ساختمان های متروکه و خالی با نقاشی اشکال انسانی در محیط آن ها ، زندگی دوباره ای ببخشید. اتاق هایی را انتخاب کنید که زمانی افراد زیادی در آن حضور داشته اند و این اشباح را به آن ها بیافزایید.

6- اجتناب از درخشش‌ها

لامپ ها بسیار روشن یا چراغ قوه های بسیار قوی ، در صورتی که آن ها را به طور مستقیم در مدت زمانی کوتاه به سمت لنز بگیرید ، منجر به ایجاد درخشش های ناخواسته ای خواهند شد. برای کسب بهترین نتیجه بهتر است از چراغ قوه های استاندارد کوچک LED استفاده نمایید.

7- نیمکت‌های خیابانی

نیمکت های خیابانی یا هر چیز جالبی را با ایجاد یک ابشار نوری به جریانی از نورهای زیبا بدل کنید که از آن شی در حال تابیدن است.

8- قبرستان

به دلیل عاری بودن قبرستان ها از آلودگی های نوری آن ها مکانی ایده آل برای ثبت پیکره های نوری هستند. اشباحی ایجاد نمایید و تصاویر آن ها را در زیر تابش نور ماه کامل و کنار درختان برای کسب بیشترین حس ممکن ثبت نمایید.

9- تونل ها و راه های زیر زمینی

تونل ها را با تارهایی از نور و دنباله های خلاقانه نوری پرکنید. یک توپ لاستیکی را تصور کنید که در این تونل به سقف و دیوارها برخورد پیدا می کند و در هر بار برخورد مسیر آن تغییر می نماید. مسیر آن را با استفاده از چراغ قوه تقلید کنید.

10- خاموشش کنید

پیش از اینکه به سمت دوربین برای پایان دادن به نوردهی باز گردید ، به یاد داشته باشید که حتما چراغ قوه تان را خاموش کنید. البته فقط اگر نمی خواهید کار سختی که انجام دادید بوسیله تابش نورهای ناخواسته خراب نشود!

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها