اولین اتومبیل مسابقه‌ای Chevrolet Corvette با قیمت میلیون دلاری!

نویسنده:

۰۸:۴۰:۵۸


اولین مدل مسابقه‌ای اتومبیل Corvette که توسط شرکت شورلت ساخته شده است، در حال حاضر با قیمت 6.885 میلیون دلار به فروش گذاشته شده است. اتومبیل Corvette SR-2 مدل 1956 برای پسر رئیس بخش طراحی شرکت GM، Harley Earl، ساخته شد که با یک فراری به رقابت می‌پرداخت.

با کمک مدیر بخش عملکردهای بالا در شرکت GM، یک Corvette قدیمی به یک سیستم تعلیق و ترمزهای اتومبیل‌های مسابقه‌ای مجهز شد و سبکی کاملاً جدید به دست آورد.
یک سال بعد، باله پشت سر راننده بزرگ‌تر شد، موتور V8 آن به یک سیستم تزریق سوخت مجهز گردید و توانی معادل 331 اسب بخار به دست آورد. حداکثر سرعت این اتومبیل به 150 مایل بر ساعت رسید.

قبل از این که شرکت شورلت و شرکت‌های خودروسازی دیگر آمریکایی رسماً در اواخر سال 1957 به دلیل نظر منفی عموم افراد در مورد ایمنی مسابقات اتومبیل‌رانی، از این مسابقات کناره‌گیری کنند، تنها سه دستگاه از این اتومبیل تولید شد. یکی از این اتومبیل‌ها‌ به فروش رسید و به صورت شخصی در سال‌های بعد در مسابقات مختلف اتومبیل‌رانی شرکت کرد. در حال حاضر این اتومبیل کاملاً بازسازی شده است. صاحب فعلی این اتومبیل، در سال 1986 آن را خریداری کرده است.

این اتومبیل توسط سایت Corvette Mike به صورت خصوصی به فروش می‌رسد و در حراجی‌های تلویزیونی شرکت نخواهد کرد؛ اما در Scottsdale Sport ‌و Classic Autocars در هفته حراج Scottsdale از تاریخ 12 الی 14 ژانویه به نمایش گذاشته خواهد شد.
 

 
برگرفته از
Chevrolet Corvette
لینک کوتاه

دیدگاه