آنچه قرار است در CES امسال اتفاق بیفتد

نویسنده:

۰۵:۱۴:۵۳

مهم‌ترین روز نمایشگاه CES، یک روز قبل از آغاز این نمایشگاه است. روز دوشنبه 5 ژانویه، روز نشست‌های خبری است؛ روزی که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شرکت‌های فناوری به روی صحنه می‌روند و جدیدترین محصولات خود را معرفی می‌نمایند. اگر شما هم به آینده فناوری علاقه دارید، روزی مهم‌تر از یک روز قبل از آغاز نمایشگاه CES وجود ندارد.
روز دوشنبه 5 ژانویه، شرکت‌های زیر به ترتیب نشست خبری خواهند داشت. توجه داشته باشید که این زمان‌ها به وقت محلی است.

روز دوشنبه 5 ژانویه

LG: 8 صبح
هر سال شرکت ال‌جی، نشست خبری خود را زودتر از سایر شرکت‌ها انجام می‌دهد و هر سال محصولات زیادی در زمینه‌های مختلف معرفی می‌کند، مانند تلویزیون‌ها، ماشین‌های لباسشویی جدید، گوشی‌های جدید و بسیاری محصولات جدید دیگر. قبلاً اخبار زیادی در مورد محصولات جدید ال‌جی در این نمایشگاه شنیده‌ایم، اما نشست خبری اولین شانس برای مشاهده این محصولات از نزدیک است. به ویژه ماشین‌های لباسشویی این شرکت. امسال مطمئناً مهم‌ترین تحولات در زمینه ماشین‌های لباسشویی روی خواهد داد.
 
Asus: 11 صبح
نشست‌های خبری شرکت Asus همیشه ارزش دیدن دارد، حتی زمانی که محصول جدیدی معرفی نمی‌شود؛ زیرا مدیرعامل این شرکت دیوانه است. وی عاشق گوشی‌ها، تبلت‌ها، کامپیوترها و در واقع تمام دستگاه‌هایی است که یک دکمه و یک صفحه‌نمایش دارند. همچنین وی هرگز از برتر بودن شرکت خود از شرکت‌های رقیب سخن نمی‌گوید. شرکت Asus همواره یک محصول جدید و متفاوت ارائه می‌دهد.
 
Qualcomm: 12 ظهر
نشست خبری دو سال قبل شرکت کوآلکام یکی از بهترین نشست‌های خبری محسوب می‌شود. بیشتر محصولاتی که در این نشست توسط شرکت کوآلکام معرفی می‌شوند به محصولاتی در زمینه سرعت‌های مختلف پردازش و تراشه می‌پردازند.
 
سامسونگ: 2 بعدازظهر
شنیده‌ها حاکی‌ از آن است که تمرکز شرکت سامسونگ در نمایشگاه CES امسال، بر روی اینترنت اشیاء است. با توجه به صرف 200 میلیون دلار برای خرید شرکت SmartThings، انتظار داریم که خبرهای زیادی از زبان مدیرعامل شرکت SmartThings، Alex Hawkinson، در مورد برنامه‌های شرکت سامسونگ برای برقراری ارتباط میان دستگاه‌های مورداستفاده در زندگی روزمره بشنویم. مطمئناً شرکت سامسونگ مدل‌های جدیدی از دستگاه‌های جدید مورداستفاده در زندگی ارائه خواهد کرد. با این حال مطمئناً بیشتر خبرها در مورد کامپیوترها و تلویزیون‌های 4K و ماشین‌های لباسشویی خواهد بود.
 
سونی: 5 بعدازظهر
نشست خبری سونی به معرفی محصولاتی مانند تلویزیون‌های جدید 4K و فناوری‌های جدید آینده خواهد پرداخت.
 
سخنرانی سامسونگ: 6:30 بعدازظهر
سخنرانی شرکت سامسونگ فرصتی است تا این شرکت در مورد آینده صحبت کند. مدیرعامل شرکت Samsung Electronics، Boo-Keun Yoon، مطمئناً در مورد آینده این شرکت چیزهای زیادی برای گفتن دارد.
 
مرسدس-بنز: 8 بعدازظهر
با این که ما در نمایشگاه CES به دنبال گوشی‌ها و تبلت‌های جدید هستیم؛ اما جالب است بدانید اتومبیل‌ها نیز کم‌کم وارد نمایشگاه CES می‌شوند. به همین دلیل رئیس هیئت‌رئیسه مرسدس-بنز، Dieter Zetsche را در این نمایشگاه خواهیم دید. وی بیشتر در مورد اتومبیل‌های خودکار صحبت خواهد کرد؛ اما خبرها حاکی از آن است که یک اتومبیل کانسپت بسیار عجیب نیز در این نمایشگاه معرفی خواهد شد.

روز سه‌شنبه

سخنرانی مدیرعامل CES: 8:30 صبح
مدیرعامل نمایشگاه CES، Gary Shapiro، با مدیرعامل شرکت فورد در مورد آینده هر دو صنعت نمایشگاه CES و صنعت خودروسازی صحبت خواهد کرد. این سخنرانی بیشتر به پیش‌بینی آینده می‌پردازد و خبر جدیدی ارائه نمی‌شود؛ اما توجه داشته باشید که دو فرد باهوش در مورد آینده صنایعی صحبت خواهند کرد که می‌توانند آن‌ها را تغییر دهند.
 
آئودی: 11 صبح
شرکت آئودی همواره در زمینه فناوری‌های مرتبط با اتومبیل، پیشتاز بوده است. این شرکت همواره فناوری‌های جالبی در نمایشگاه CES معرفی کرده است. در این نمایشگاه نیز اتومبیل‌های جدید و چراغ‌های لیزری جدید معرفی خواهد شد. طبق اخبار، این شرکت حتی یک یا دو سورپرایز نیز خواهد داشت.
 
اینتل: 4:30 بعدازظهر
شرکت اینتل سال گذشته همه را متعجب کرد. این شرکت به جای معرفی تراشه‌ها و سرعت‌ها و خصوصیات‌ آن‌ها، یک هدست، یک ساعت هوشمند و یک برنامه برای تبدیل تمام دستگاه‌ها به دستگاه‌های هوشمند ارائه کرد. البته شرکت اینتل از کاروان دستگاه‌های همراه، عقب مانده است؛ اما سال گذشته اثبات کرد که قصد دارد در صدر تحولات آینده باشد.
 
برگرفته از
CES 2015
لینک کوتاه