۳ روش برای بهبود درد گردن

نویسنده:

۱۰:۱۸:۲۹

زندگی مدرن باعث ایجاد درد در ناحیه گردن می‌شود. همان‌طور که قبلاً در یکی از مطالب بخش سلامت سایت فوت‌وفن اشاره کردیم، خواندن یا نوشتن پیام متنی به دلیل تغییر وضعیت بدن، 60 پوند بیشتر به گردن و ستون فقرات شما فشار وارد می‌کند. فشار ماهیچه‌ای ناشی از استرس را نیز به این روند اضافه کنید. به همین دلیل جای تعجبی ندارد که چرا بیش از 16 درصد زنان و 10 درصد مردانی که در یک تحقیق شرکت داشتند، اظهار داشتند که در طول یک ماه اخیر دچار درد در ناحیه گردن شده‌اند.
متخصص ماساژدرمانی در لس‌آنجلس، Nadia Perez که ماساژور ورزشکاران حرفه‌ای است، 3 روش پیشنهاد می‌کند که با انجام روزانه آن‌ها در خانه می‌توانید فشار روی گردن را کمتر کنید. تنها کافی است یک توپ کوچک و سفت مانند توپ تنیس و چند دقیقه‌ای زمان داشته باشید.

 
گردنتان را ماساژ دهید
اگر برگرداندن سر به سمت کنار، مانند زمانی که اتومبیل را دنده‌عقب می‌رانید، برایتان دشوار است، این تمرین به شما کمک خواهد کرد. هدف از انجام این تمرین، ماساژ ماهیچه‌هایی است که گردن شما را به بالای کمرتان یعنی عضله ذوزنقه‌ای متصل می‌کند. شما می‌توانید از این روش به هنگام گرفتگی گردن نیز استفاده کنید.
نحوه انجام ماساژ: یک بلوک یوگا را در یک دست و توپ تنیس را در دست دیگر بگیرید. رو به یک دیوار و با فاصله حدود 30 سانتی‌متر بایستید. با پای چپ خود یک قدم به سمت عقب و در جهت مستقیم بردارید. زانوی راست خود را خم کنید و پای چپتان را صاف نگه دارید. بلوک یوگا را مقابل دیوار و جلوی شانه راست خود قرار دهید و توپ را بین بلوک و حفره گردن خود یعنی جایی که گردن، بالای کمر و شانه به یکدیگر می‌رسند، قرار دهید. سپس سعی کنید توپ را به سمت دیوار فشار دهید و تا زمانی که فشار گردن کم شود، نگه دارید. این کار را با شانه سمت چپ خود نیز انجام دهید.
اگر بلوک یوگا در اختیار ندارید، این تمرین را داخل چارچوب در انجام دهید.

 
قسمت بالای کمر را ماساژ دهید
درد گردن و بخش بالای کمر معمولاً به چند دلیل اتفاق می‌افتد. یکی از دلایل این است که عضله ذوزنقه‌‌ای ماهیچه بزرگی است که از لبه شانه تا سر جمجمه و پایین ستون فقرات تا میانه کمر کشیده شده است. فشار در یک بخش باعث می‌شود که بقیه ماهیچه‌ها نیز تحت فشار قرار گیرند و در چند ناحیه ناراحتی ایجاد کنند. در نتیجه اگر حتی بالای کمرتان درد ندارد، این تمرین را انجام دهید.
نحوه انجام ماساژ: رو به پشت روبه‌روی دیوار بایستید. توپ تنیس را در بخش بالای کمر بین خط شانه سمت راست و ستون فقرات بگذارید. سپس به سمت عقب خم شوید تا توپ بین شما و دیوار قرار گیرد. بازوی خود را در حالت دایره‌ای بچرخانید. این امر باعث می‌شود که ماهیچه‌های بازو در داخل به حرکت درآیند و ماساژ را شروع کنند.

 
گردن و قفسه سینه خود را کش دهید
زمانی که محققان اروپایی وضعیت بدن افرادی را که معمولاً از درد گردن شکایت داشتند با وضعیت بدن افرادی که درد نداشتند، مقایسه کردند، به یک نکته مهم رسیدند. افرادی که در ناحیه گردن درد داشتند، بیشتر گردن خود را در معرض خطر قرار می دادند.
بیشتر افراد از طریق گوشی خود پیام متنی می‌خوانند یا می‌فرستند، در کامپیوتر تایپ می‌کنند و در حالی به رانندگی می‌پردازند که گردنشان روبه‌جلو است. برخی افراد حتی با گردن روبه‌جلو به خواب می‌روند؛ زیرا بالش‌های استاندارد سر را به سمت جلو هدایت می‌کنند. در نتیجه، درد و سفتی در ناحیه گردن به وجود می‌آید. با تمرین زیر از اثرات منفی این کارها جلوگیری کنید.
نحوه انجام ماساژ: سرپا بایستید و دست‌هایتان را پشت کمرتان به یکدیگر متصل کنید. انگشتان را به سمت زمین قرار دهید تا در قسمت قفسه سینه و بخش جلوی شانه‌ها احساس کشیدگی کنید. به سقف نگاه کنید و اجازه دهید جاذبه سرتان را به آرامی به سمت زمین بکشد. توجه داشته باشید که شکمتان را خم نکنید. ستون فقرات خود را در حالت طبیعی نگه دارید. این حالت را 20 الی 30 ثانیه نگه‌دارید.
 
 

 
برگرفته از
درد گردن
لینک کوتاه

دیدگاه