پاسخ جذاب توشیبا به سرفیس پرو ۳ مایکروسافت

نویسنده:

۱۱:۵۰:۲۵

 
در CES 2015 مشاهده شده که یک جایگزین دیگر هم در کنار سرفیس پرو مایکروسافت ظهور یافته است. هرچند که بدون شک SP3 همچنان آنقدر سبک، نازک و قدرتمند است که همچنان در شکاف میان تبلت و نوتبوکها بی رقیب است. به هر صورت توشیبا سعی دارد با عرضه Portege Z20t در این میان جایگاه مناسبی را دست و پا کند. این تبلت از نمایشگر ۱۲.۵ اینچی بهره برده و تنها ۸.۸ میلیمتر ضخامت دارد. وزن آن هم ۷۲۵ گرم است که در مقایسه با ۷۹۹ گرم سرفیس پرو ۳ اندکی رقابتی به نظر میرسد. به بیان دیگر تبلت تازه توشیبا وزن و ضخامتی همچون سرفیس مایکروسافت دارد، اما در دست گیری آن راحتتر است.
 
علاوهبر این به لطف پردازنده کممصرف قدرتمند Core M اینتل، این تبلت بدون فن عرضه شده و تقریبا هیچ صدایی ندارد. اینگونه مصرف باتری هم کم شده و تا ۹.۱ ساعت کار مداوم شما را همراهی میکند.  هنگامی هم که کیبورد فیزیکی را به آن متصل کنید عمر باتری به ۱۷.۵ ساعت خواهد رسید. علاوه بر این تبلت Z20t توشیبا به یک قلم دیجیتالی خارقالعاده ساخت شرکت Wacom هم مجهز شده است. این قلم تا ۲۰۴۸ سطح به فشار حساس است و می تواند به خوبی آن را تشخیص دهد. همچنین نمایشگر این تبلت با لایه ضد انعکاسی پوشانده شده و به خوبی در نور روز قابل استفاده است.
 
شاید تنها نقصان Z20t در مقابل سرفیس را باید کیفیت نمایشگر آن دانست. تبلت توشیبا با رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسلی ارائه شده. اما سرفیس پرو ۳ از رزولوشن ۲۱۶۰ در ۱۴۴۰ بهره میبرد. باید افزود که توشیبا برای این محصول بازار هدف کاربران تجاری را هدف گرفته است و چندان روی مصرفکنندگان خانگی حسابی باز نکرده. و البته واحد آیتی هر شرکت یا کارخانه هنگام سفارش محصول چندان توجهی به کیفیت نمایشگر ندارد.
 
این تبلت به دو دوربین جلو و عقب، پورت میکروHDMI، پورت میکروUSB و اسلات کارت حافظه میکروSD مجهز شده است. علاوه بر این یک کیبورد ویژه Kensington با تکنولوژی ویژهای به تبلت قفل میشود که به راحتی و اتفاقی از آن جدا نخواهد شد. توشیبا قصد دارد از پایان ماه جاری میلادی فروش این تبلت را شروع کند و آن را در دو نمونه با رم ۴ و ۸ گیگ ، همچنین حافظه اساسدی ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی روانه بازار خواهد کرد. قیمت پایه این تبلت ۱۳۹۹ دلار تعیین شده و برای بهترین پیکربندی باید ۱۸۹۹ دلار بپردازید.

 
برگرفته از
Toshiba Portege Z20t
لینک کوتاه

دیدگاه