قرمز قهوه‌ای: رنگ سال ۲۰۱۵

نویسنده:

۰۹:۰۱:۴۲

 
از سال 1990، "موسسه رنگ پنتون" (Pantone Color Institute) در آمریکا هر سال، از طریق مشورت با گروهی از متخصصان صنعت مد، رنگی را به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کنند. این موسسه این کار را با پیش بینی رنگ خاص مورد استفاده طراحان و مصرف کنندگان، بر اساس پوشش‌ها و خرید‌ها، رنگ سال را برای 12 ماه بعد انتخاب می‌کند. هفته گذشته، پنتون رنگ سال 2015 را "مارسالا" اعلام کرده است.

در یک مصاحبه مطبوعاتی، مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون گفت که "این رنگ، ذهن، بدن و روح ما را توانگر می‌سازد. اعتماد به نفس و ثبات را به همراه دارد و خلاقیت و نوآوری را پرورش می‌دهد. مارسالا به طور طبیعی و خاکی تنومند است." ریشه این رنگ قرمز قهوه‌ای است و در طبیعت بسیار مشاهده می‌شود و می‌تواند حس زمین و طبیعت را از آن دریاف نمود.

آن‌ها کار انتخاب رنگ را از نیمه دوم سال قبل آغاز می‌کنند. تولیدکنندگان معروف مبلمان و پوشک و لوازم خانگی، با امضای تعهدی مبنی بر عدم انتشار این رنگ، خیلی زودتر از اعلام رسمی آن می‌توانند از رنگ انتخابی مطلع شوند. این تولیدکنندگان، خود را برای عرضه محصولات با توجه به رنگ سال آینده آماده می‌کنند. تعدادی از مجلات در آمریکا در مورد رنگ مارسالا بد نوشته و از آن به عنوان رنگی کثیف، بدرنگ و یادآور خون نام برده‌اند.

مارسالا نام شهری است که در ناحیه سیسیل در کشور ایتالیا واقع شده است.

برگرفته از
رنگ سال
لینک کوتاه

دیدگاه