بقایای کاخ «شاه هیرود» در اورشلیم کشف شد

نویسنده:

۱۲:۵۵:۴۶

به گزارش واشنگتن پست، کاوش و حفاری یک ساختمان قدیمی متروکه در نزدیکی «برج موزه داوود» شهر اورشلیم، بقایای قصری که ممکن است محاکمه حضرت عیسی در آن صورت گرفته باشد را آشکار کرده است.

محققان تقریبا مطمئن هستند که محاکمه در محوطه کاخ هیرود انجام گرفته است. جایی که باور می‌رود در قسمت غربی شهر اورشلیم-که موزه و زندانی متعلق به دوره عثمانی در زیر آن قرار گرفته‌اند-قرار گرفته باشد. گفته می‌شود که این محاکمه "نزدیک دروازه و روی سنگفرشی ناهموار" صورت گرفته، و این توصیفات با یافته‌های باستان شناسان در نزدیکی زندان همخوانی دارد.
شیمون گیبسون، استاد باستان شناسی دانشگاه کارولینای شمالی به واشنگتن پست می‌گوید: "البته هیچ منبع نوشته یا مستندی نیست که اشاره کند که این اتفاق دقیقا در این مکان رخ داده است، اما همه چیز-از نظر باستان شناسی، تاریخی و مذهبی با این مکان همخوانی دارد."

حفاری این منطقه حدود 15 سال پیش آغاز شده و قسمتی از برنامه گسترش «موزه داوود» بوده است. باستان شناسان با ادامه حفاری یک ساختمان قدیمی متروک که در کنار موزه قرار دارد، بقایای این کاخ را کشف کردند. این بقایا در زیر ساختمان یک زندان قرار گرفته که متعلق به زمان اشغال شهر به دست حکومت عثمانی و بریتانیایی‌هاست. باستان شناسان مدت‌ها بود که از وجود زندان خبر داشتند اما کسی از آن چه در زیر این زندان وجود دارد، اطلاعی نداشته است.

هیرود یا هیرود اول یا هیرود بزرگ (Herod the Great) پادشاه و والی یهودیه از سوی امپراتوری روم بود؛ بزرگی او به اندازه‌ای بود که وی را اگوستوس یهودیه خوانده‌اند. بر اساس انجیل متی در عهد جدید، پس از زاده شدن عیسی، سه مغ (سه مرد مجوس) از ایران، به دیدار هیرودیس آمدند تا درباره خبر زاده شدن پادشاه یهود از او پرسش کنند، چرا که اختر وی را در شرق دیده بودند. هیرود، پیش از آن از کاهنان و کاتبان شنیده بود که کریستوس یا مسیح یهودیان در بیت لحم یهودیه زاده می‌شود؛ پس مردان مغ را به بیت لحم فرستاد و از آن‌ها خواست که هرگاه آن بچه را یافتند، به وی آگاهی دهند؛ اما مردان مجوس بر اساس رویایی که دیده بودند، هیرود را آگاه نکردند.
 

برگرفته از
کاخ شاه هیرود
لینک کوتاه

دیدگاه