۷ واقعیت در مورد پوست پرتقالی

نویسنده:

۰۱:۰۸:۵۵


سلولیت یا پوست پرتقالی یکی از بخش‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی است که برای هر کسی ممکن است پیش آید. پوست پرتقالی زمانی به وجود می‌آید که رشته‌های کلاژنی که چربی را به پوست می‌چسبانند، کشیده شده و پاره می‌شوند. این امر باعث می‌شود که سلول‌های چربی گسترش یابند. در ادامه می‌توانید اطلاعات بیشتری از پوست پرتقالی و نحوه درمان آن بیابید.

 
پوست پرتقالی، چربی نیست
این دو موضوع را با یکدیگر اشتباه نگیرید: پوست پرتقالی تنها به برجستگی‌ها و فرورفتگی‌هایی گفته می‌شود که به هنگام جدا شدن چربی و تبدیل آن به بخش‌های کوچک‌تر، در پوست به وجود می‌آید.
 
این شرایط در زنان بیشتر از مردان دیده می‌شود
چقدر ناعادلانه است. کلاژن پوست زنان به صورت ردیف‌های موازی مانند ستون‌ها قرار می‌گیرد. این شکل قرارگیری خود را با بخش‌های کوچک‌تر چربی وفق می‌دهد و باعث ظاهر شدن پوست پرتقالی می‌گردد. کلاژن مردها به صورت الگوی X قرار گرفته است. این امر باعث می‌شود که تنها بخش‌های بسیار کوچک چربی به وجود آیند و به پوست اجازه نمی‌دهد که فرورفتگی داشته باشد.
 
کرم‌های ویتامین A و کافئین می‌توانند این شرایط را بهبود بخشند
از کرم‌هایی استفاده کنید که حاوی ویتامین A یا کافئین هستند. کافئین محرک جریان خون است و سلول‌های چربی را موقتاً کوچک می‌کند. ویتامین A به مرمت سلول‌ها کمک می‌کند. متخصصین پیشنهاد می‌کنند که اول کرم ویتامین A را روی ناحیه موردنظر بمالید و بعد کرمی که حاوی کافئین است. به خاطر داشته باشید که این کرم‌ها باعث نمی‌شود که پوست پرتقالی کاملاً از بین برود.
 
روش درمانی برای پوست پرتقالی وجود دارد
پزشکان برای درمان پوست پرتقالی روش‌هایی به کار می‌گیرند که مورد تأیید سازمان FDA است. با این حال این روش‌ها بسیار گران‌قیمت هستند. به عنوان مثال روش Cellulize که صدها یا هزاران دلار با توجه به ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می‌گیرد، هزینه دارد. این فرآیند حدود یک ساعت زمان نیاز دارد؛ اما تأثیر آن تا چند سال باقی می‌ماند.
 
ورزش نیز می‌تواند از ایجاد پوست پرتقالی جلوگیری کند
تمرینات ورزشی که با وقفه‌های کوتاه، انجام می‌شود نیز چربی را سوزانده و باعث می‌شود که پوست پرتقالی کمتر شود.
 
کاهش وزن باعث از بین رفتن پوست پرتقالی نمی‌شود
درست است که چربی بیشتر باعث افزایش احتمال ابتلا به پوست پرتقالی می‌شود؛ اما حتی اگر وزن خود را کاهش دهید، بافت شما همچنان کشیده شده و پاره شده است. ژن‌ها، التهاب و عدم تعادل هورمونی بر روی میزان پیدایش پوست پرتقالی تأثیر دارند. در نتیجه حتی اگر وزن خود را به میزان زیادی کاهش دهید، باز هم بدین معنی نیست که پوست پرتقالی را کاملاً از بین می‌برید.
 
پرتوهای UV باعث می‌شود که پوست پرتقالی بیشتر دیده شوند
یکی دیگر از دلایلی که باید از کرم ضدآفتاب به طور مداوم استفاده کنید، این است که پرتوهای UV باعث آسیب کلاژن شده و سلولیت‌ها را بیشتر می‌کنند. توجه داشته باشید که از کرم‌های ضدآفتابی استفاده کنید که SPF بالایی دارند.
 
برگرفته از
پوست پرتقالی
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “۷ واقعیت در مورد پوست پرتقالی”