تختخواب هوشمندی که الگوی خواب بچه‌ها را ردیابی می‌کند

نویسنده:

۰۱:۱۶:۵۱


این تختخواب هوشمند که SleepIQ Kids نام دارد، توسط شرکت Sleep Number ساخته شده است. این تختخواب هوشمند در نمایشگاه CES امسال معرفی شد و بر اساس وضعیت تنفس، ضربان قلب و حرکات فرد به هنگام خواب، امتیازی را تحت عنوان SleepIQ تعیین می‌کند. این تختخواب داده‌ها را به صورت خودکار جمع‌آوری می‌کند و به مچ‌بند یا دستگاه‌های پوشیدنی دیگر نیاز ندارد. پدر و مادرها می‌توانند به امتیازها نگاه کنند و تفاوت میان خواب فرزندشان در روزهای مختلف را با یکدیگر مشاهده نمایند. کودکان می‌توانند همزمان با رشد خود، داده‌ها را بررسی کرده و برنامه خواب خود را مدیریت کنند.

این تختخواب‌ مجهز به یک چراغ‌خواب است که پدر و مادرها می‌توانند از راه دور آن را خاموش کنند. هنگامی که کودک از خواب بیدار می‌شود و از تختخواب بیرون می‌رود، یک نور دیگر در زیر تخت می‌درخشد. در همین حین، والدین یک هشدار دریافت می‌کنند و می‌توانند بررسی کنند که چرا کودک بیدار شده و حرکت می‌کند.

طبق گفته شرکت Sleep Number، این تختخواب همزمان با رشد فرزندانتان، بزرگ می‌شود. در واقع این تختخواب قابلیت تنظیم دارد؛ اما در مورد هشدار به هنگام بیدار شدن نمی‌توان گفت که این ویژگی نیز با رشد فرزندان، تکامل می‌یابد. این تختخواب قابلیتی برای شناسایی هیولاها و یک جایزه ستاره‌ای برای خواب‌های خوب شبانه نیز دارد. بدین ترتیب اگر فرزند شما سر ساعت 9 شب، در تختخواب باشد، یک ستاره طلایی جایزه می‌گیرد.

این تختخواب قرار است در سال 2016 و با قیمت 1000 دلار عرضه شود.
 

برگرفته از
تختخواب هوشمند
لینک کوتاه

دیدگاه