آهنگ‌های داخل اتومبیل‌های BMW را با اشاره کنترل کنید

نویسنده:

۱۱:۲۱:۱۹

در نمایشگاه CES امسال، شرکت BMW یک نوع فناوری جدید معرفی کرد. در آینده می‌توانید با استفاده از این فناوری، سیستم صوتی و تصویری اتومبیل خود را با استفاده از حرکات دست کنترل کنید.

این فناوری از طریق یک دوربین سه‌بعدی داخل سقف اتومبیل و بالای کنسول میانی کار می‌کند. این فناوری، جهت دست شما و وضعیت قرارگیری انگشت‌ها را شناسایی کرده و نسبت به آن بر روی آنچه در صفحه‌نمایش وجود دارد، عکس‌العمل نشان می‌دهد.
به عنوان مثال، اگر در حال گوش دادن به آهنگ هستید، می‌توانید انگشت خود را در جهت گردش عقربه‌های ساعت بچرخانید تا آهنگ را تغییر دهید. چرخاندن انگشت در خلاف جهت ساعت، آهنگ را به اول برمی‌گرداند.

گرفتن انگشت به سمت صفحه لمسی به معنای تأیید است. زمانی که فردی در حین رانندگی با شما تماس می‌گیرد و چهره وی روی صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود، کافی است با انگشت خود به چهره او اشاره کنید تا تماس برقرار شود. اگر نمی‌خواهید با فرد موردنظر صحبت کنید، با حرکت دست به سمت چپ صفحه، تماس را رد کنید.
از همین حرکات دست می‌توان برای انجام کارهای دیگری نیز استفاده کرد. به عنوان مثال دو انگشت خود را به شکل V به سمت صفحه راهنمای مسیر بگیرید. بدین طریق اتومبیل شما را مستقیم به سمت خانه می‌برد. این کار را در واسط اصلی کنترل انجام دهید تا صفحه‌نمایش کلاً خاموش شود.
این‌ها تنها نمونه‌هایی از حرکاتی است که در آینده در اتومبیل کاربرد خواهند داشت. شاید در آینده بتوانید حرکات مختص خود را بسازید و اتومبیل را از طریق آن حرکات کنترل نمایید.
با این حال احتمالاً طی 2 الی 3 سال آینده می‌توانیم این فناوری را داخل اتومبیل‌های پیشرفته BMW ببینیم. شرکت Volkswagen نیز قرار است طی این مدت‌زمان سیستم کنترل از طریق حرکات دست خود را که روز دوشنبه 6 ژانویه در نمایشگاه CES معرفی کرد، اجرا نماید.
بخشی از این مدت‌زمان به کسب مجوز از سازمان‌های قانونی مانندNational Highway Transportation Safety Administration  اختصاص دارد. این سازمان باید تأیید کند که حرکات دست نسبت به لمس صفحه‌نمایش، کمتر دچار حواس‌پرتی راننده می‌شود.
برگرفته از
BMW
لینک کوتاه

دیدگاه