درگذشت آندره کراچ «پدر موسیقی کلیسایی مدرن»

نویسنده:

۰۲:۲۴:۴۸

آندره کراچ موسیقیدان، خواننده، تنظیم کننده، شاعر و پیشگام موسیقی کُر کلیسایی، روز یکشنبه دچار سکته قلبی و در بیمارستان نورتریج لس آنجلس بستری شد، اما روز جمعه دار فانی را وداع گفت.

آندره کراچ که برای بیش از 50 سال در زمینه موسیقی فعال بود، به عنوان یکی از اولین هنرمندانی که موسیقی کلیسایی را وارد موسیقی پاپ و عامه پسند کرد، شناخته می‌شود. او لقب «پدر موسیقی گروه کر کلیسایی مدرن» را از آن خود کرد و تنظیم و رهبری قطعات کر آهنگ‌های خوانندگان مشهوری چون مدونا، مایکل جکسون و الویس پریسلی را بر عهده داشته است. آثار او را می‌توان در آهنگ «Like a Prayer» مدونا و ترانه «Man in the Mirror» مایکل جکسون، شنید.

الویس پریسلی نیز یکی از آهنگ‌های مشهور کراچ «I’ve Got Confidence» از آلبوم موسیقی کلیسایی «He Touched Me» که در سال 1972 منتشر شد را بازخوانی کرده است.
کراچ با خوانندگان و هنرمندان دیگر بسیاری از جمله التون جان، کوئینسی جونز، دایانا راس، رینگو استار و دیگر نام‌های مشهور موسیقی پاپ همکاری کرده است.

آندره کراچ در 1 جولای 1942 در شهر سان فرانسیسکو ایالت کالیفرنیا متولد شد. پدر او به عنوان مبلغ و سخنران مهمان در کلیساها و مجامع محلی دعوت می‌شد و او را معمولا همراه خود می‌برد. کراچ در سن 11 سالگی علاقه خود به نوازندگی پیانو را دریافت و در سن 14 سالگی اولین قطعه موسیقی کلیسایی خود را نوشت.
 
 

برگرفته از
آندره کراچ
لینک کوتاه

دیدگاه