مرورگر وب جدید ویندوز ۱۰ را از نزدیک ببینید

نویسنده:

۰۳:۱۶:۲۶


سایت چینی Cnbeta، تصاویری منتشر کرد که یک واسط کاربری ساده از Spartan و دستیار دیجیتالی Cortana را نشان می‌دهد. سایت The Verge روز جمعه خبری منتشر کرد که Spartan از جوهر الکترونیکی بهره خواهد برد تا بتوان وب‌سایت‌ها را به اشتراک گذاشته و برایشان تفسیر نوشت. طبق این خبر Cortana در نوار آدرس و کل مرورگر ادغام شده است.
تصاویر این سایت چینی نیز نشان می‌دهد که واسط کاربری ویندوز 10 شرکت مایکروسافت چه شکلی خواهد بود. منابعی که با برنامه‌های ویندوزی شرکت مایکروسافت آشنا هستند، اظهار داشتند که این شرکت قصد دارد یک سری تم (theme) روشن و تاریک با رنگ‌هایی که بر ویندوز 10 تأکید دارند، بسازد. ظاهر این مرورگر شبیه واسط کاربری فعلی در ویندوزهای مختص دستگاه‌های همراه خواهد بود. این تصاویر لو رفته، ایده اصلی مایکروسافت را نشان می‌دهد. این تصاویر واسط نهایی را نشان نمی‌دهند. شرکت مایکروسافت قرار است طی چند ماه آینده، این واسط را چند بار تغییر دهد. برخی از تغییرات این واسط کاربری در ساختار اخیر ویندوز 10 مشخص بود که یک تسک‌بار جدید و تاریک در نسخه لو رفته ماه پیش آشکار شد. شرکت مایکروسافت اپلیکیشن‌های خود را نیز تغییر خواهد داد تا با طرح‌های رنگی جدیدش متناسب باشند. یک اپلیکیشن ایکس‌باکس جدید نیز به این موضوع اشاره دارد.
شرکت مایکروسافت قرار است این تغییرات و نسخه مختص دستگاه‌های همراه ویندوز 10 را طی یک نشست خبری در 21 ژانویه رونمایی کند. این شرکت برنامه‌های خود برای مرورگر Spartan در کامپیوترها، گوشی‌ها و تبلت‌ها را نیز در این نشست اعلام خواهد کرد.
برگرفته از
Windows 10
لینک کوتاه

دیدگاه