هدبندی که مانع ورود صدا به گوش‌هایتان می‌شود

نویسنده:

۰۷:۱۰:۲۲

نام این هدبندها SleepPhones است و به هنگام خواب مورداستفاده قرار می‌گیرند. این هدبندها دارای هدفون‌هایی داخلی هستند که از طریق آن‌ها می‌توانید به آهنگ‌های آرامش‌بخش یا هر آنچه دوست دارید، گوش دهید. مطمئناً خوابیدن با این هدبندها بسیار راحت‌تر از خوابیدن با هدفون‌ها داخل گوش است.

اولین نمونه از این هدبندها به یک گوشی، کامپیوتر یا دستگاه پخش آهنگ وصل می‌شود. نمونه‌های جدیدتر وایرلس هستند؛ با این حال، گران‌تر هم هستند. مدل اصلی 39.95 دلار و مدل وایرلس 99.95 دلار قیمت دارد.

مدل جدید این هدبند با نام SleepPhone Effortless، وایرلس بوده و دارای شارژ القایی است. این هدبند از طریق بلوتوث به دستگاه پخش آهنگ وصل شده و زمانی که روی پایه شارژ قرار می‌گیرد، شارژ می‌شود.

اواخر سال 2014، این دستگاه در بخش جوایز نوآوری‌های نمایشگاه CES 2015 مورد تحسین قرار گرفت. این دستگاه در نمایشگاه CES امسال معرفی شد.
جدیدترین مدل این هدبند قرار است در ماه آوریل با قیمت 129.95 دلار به فروش برسد.

زمانی که با هدفون در گوش می‌خوابید، راحت نیستید؛ اما این هدبندها سبک و نرم هستند و برای جلوگیری از ورود صدا، چیزی به گوشتان نمی‌چسبانند. این هدبند را می‌توان به عنوان چشم‌بند نیز به کار برد. مزایای خواب خوب شبانه به اثبات رسیده است؛ مزایایی همچون افزایش نمرات درسی، سیستم ایمنی قوی‌تر و قضاوت بهتر.

با این حال اگرچه دلایل زیادی وجود دارد که به خواب خود اهمیت بدهید، اما دستگاهی مانند این هدبند با اینکه کاربردی است؛ بهترین راه برای خواب خوب نیست. در واقع یکی از روش‌های بهبود کیفیت خواب، عدم استفاده از دستگاه‌های فناوری مانند تلویزیون، کامپیوتر، گوشی و دستگاه‌های دیگر در اطراف تختخواب است. طبق یک تحقیق جدید، کودکانی که با دستگاه‌های الکترونیکی در اتاق خوابشان به خواب می‌روند، کمتر می‌خوابند. نوری که توسط دستگاه‌های الکترونیکی ساطع می‌شود، نیز مانع خواب می‌شوند.
بهترین راه برای یک خواب راحت، یک اتاق خنک، یک چشم‌بند و چند گوش‌گیر قدیمی است.
 

برگرفته از
SleepPhones
لینک کوتاه

دیدگاه