آنیتا اکبرگ هنرپیشه فیلم «زندگی شیرین» درگذشت

نویسنده:

۰۴:۲۵:۴۰

آنیتا اکبرگ، ستاره فیلم‌های کلاسیک سینما که برای بازی در نقش «سیلویا» در فیلم به یادماندنی «زندگی شیرین»(La Dolce Vita) به کارگردانی فدریکو فلینی به شهرت رسید و لقب «زن رویایی» را از آن خود کرد، در سن 83 سالگی درگذشت.

رسانه‌های ایتالیایی مرگ این هنرپیشه را روز یازدهم ژانویه اعلام کردند و سپس این خبر توسط وکیل او تأیید شد. پاتریزیا اوبالدی وکیل او تأیید کرد ک او در پی ابتلا به یک بیماری طولانی مدت، بعد از کریسمس در بیمارستان بستری شده بوده است.

آنیتا اکبرگ در سال ۱۹۳۱ در شهر مالمو در جنوب سوئد به دنیا آمد و پس از آنکه به عنوان دختر شایسته سوئد انتخاب شد، به عنوان مدل وارد دنیای مد شد. از دیگر فیلم‌های مشهوری که او در آن بازی کرده، می‌توان به «کوچه خون» و «جنگ و صلح» اشاره کرد، اما هیچکدام از فیلم‌هایش محبوبیت و موفقیت «زندگی شیرین» فلینی را تکرار نکردند.

او برای مدت زیادی در ایتالیا، کشوری که او را به شهرت جهانی رساند زندگی می‌کرد. او در سال 1956 با آنتونی استیل ازدواج کرد که این ازدواج سه سال بیشتر دوام نیاورد. او بار دیگر در سال 1963 با ریک وَن ازدواج کرد و این دو تا سال 1975 با یکدیگر زندگی کرده و سپس جدا شدند.

به گفته روزنامه ایتالیایی «لا استامپا» او برای مدت زیادی در کلینیک سان رافائل در روکا دی پاپا بستری بود و طبق بسیاری از گزارشات، این بازیگر محبوب سینمای کلاسیک، در زمان مرگ خود در فقر به سر می‌برد.

 

برگرفته از
آنیتا اکبرگ
لینک کوتاه

دیدگاه