اولین صفحه ضبط شده الویس پریسلی ۳۰۰،۰۰۰ دلار به فروش رفت

نویسنده:

۰۷:۰۶:۵۴


روز هشتم ژانویه، تولد 80 سالگی افسانه دنیای موسیقی الویس پریسلی بود و به این مناسبت، مراسم جشنی در عمارت باشکوه و شخصی او «گرِیس‌لند» که در تِنُِسی واقع شده برگزار شد. در مزایده‌ای که جزیی از این مراسم بود، اولین آهنگ ضبط شده الویس به مبلغ 300000 دلار به فروش رفت.

به گزارش بی.بی.سی، اولین صفحه ضبط شده آهنگ «My Happiness» به صورت آنلاین به مزایده گذاشته شد. این اولین باری بود که این صفحه به حراج گذاشته می‌شد و قیمت پایه آن 50000 دلار بود.

الویس پریسلی این آهنگ را در سال 1953 در سان رکوردز، هنگامی که فقط 18 سال سن داشت ضبط کرد. او برای یک جلسه ضبط آهنگ چهار دلار پرداخت و هر دو آهنگ «My Happiness» و «That's When Your Heartache Begins» را ضبط کرد. گفته می‌شود که او این آهنگ‌ها به عنوان هدیه‌ای برای مادرش ضبط کرده است، اما از بخت بد، آن‌ها هیچ دستگاه پخش موسیقی در خانه نداشته‌اند. الویس این صفحه‌ها را به خانه یکی از دوستانش می‌برد و آن‌ها برای 60 سال در آن خانه می‌مانند.

از دیگر اشیا متعلق الویس که در این مزایده به حراج گذاشته شدند، اولین گواهینامه رانندگی او متعلق به سال 1952، قراردی متعلق به سال 1955 برای اجرای رادیویی «The Lousiana Hayride» و کتی که او در فیلم محبوب «ویوا لاس وگاس» بر تن داشت، دیده می‌شدند. به گزارش یو.اس ویکلی، در مراسم تولد 80 سالگی الویس کیک 8 طبقه تولد او توسط همسر سابقش، پریسیلا پریسلی، مقابل جمعتی از طرفدارانش بریده شد.

 

برگرفته از
الویس پریسلی
لینک کوتاه

دیدگاه