پیدا شدن شاهکار هنری به سرقت رفته در سرویس بهداشتی موزه

نویسنده:

۱۲:۲۱:۴۷

به گزارش «لوموند» روز یکشنبه حوالی ساعت 4:30 عصر، یکی از نگهبانان موزه هنرهای دکوراتیو پاریس(Musée des Arts Décoratifs) زنگ هشدار را پی ناپدید شدن یکی از تندیس‌های برنزی اثر «ژان بولون» به صدا در می‌آورد. این مجمسه برنزی سامسون و فلسطینی‌ها را به تصویر می‌کشد و بین 300000 تا 400000 یورو قیمت گذاری شده است.

در پی این هشدار درهای موزه به سرعت بسته و بازدیدکنندگان به سمت درهای خروجی هدایت شده و با دقت جستجو می‌شوند، اما در میان بازدید کنندگان کسی حامل این مجسمه 5 کیلویی نبوده است. این مجسمه توسط هنرمند فلاندری «ژان بولون» که با نام «جیامبولونیا» نیز شناخته می‌شود و در ایتالیا زندگی می‌کرد ساخته شده است. او مجسمه ساز مَنِریست شناخته شده ربع آخر قرن شانزدهم میلادی بود.

با این حال این تندیس برنزی عصر همان روز در عجیب‌ترین جای ممکن، داخل یک سطل آشغال در سرویس بهداشتی عمومی موزه پیدا شد. به نظر می‌رسد که مجرم با دیدن اقدامات امنیتی و جستجوهای انجام شده ترسیده و مجسمه را در آن جا رها کرده است.

این موزه، در داخل عمارت لوور قرار دارد و تمامی گالری‌های آن مجهز به سیستم CCTV هستند. در حال حاضر مسئولین برای پیدا کردن مجرم در حال بررسی فیلم‌های دوربین‌های مدار بسته هستند اما تا به حال کسی دستگیر نشده است.

این سرقت بسیار مشابه سرقتی است که ماه گذشته در موزه ملی هنر مدرن رم اتفاق افتاد و در آن، یک نیم تنه نایاب «مداردو روسو» در روز روشن به سرقت رفت و سپس عصر همان روز در داخل موزه، در حالی که در یک کمد عمومی مخصوص بازدیدکنندگان مخفی شده بود، پیدا شد.

 

برگرفته از
شاهکار هنری به سرقت رفته
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “پیدا شدن شاهکار هنری به سرقت رفته در سرویس بهداشتی موزه”