با خودتان در آینده چت کنید!

نویسنده:

۰۱:۰۴:۰۰

یک وب‌سایت جدید به نام Future Self به شما اجازه می‌دهد که به آینده سفر کنید و خودتان را در آینده ببینید. شما می‌توانید سؤالات عجیب‌وغریب خود را از آینده خودتان بپرسید. این وب‌سایت که از ترکیبی پیچیده از نرم‌افزار ثبت حرکات، شناسایی صدا و رندر سه‌بعدی بهره می‌برد، یک شبیه‌سازی نسبتاً واقعی از ظاهر شما در سال 2034 ایجاد می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا از خودتان سؤال بپرسید.

این سایت برای یک کمپین تبلیغاتی برای شرکت مخابراتی Orange در اروپا راه‌اندازی شد. یکی از کارمندان این شرکت به نام Anne Imbert در این باره می‌گوید: «شرکت خلاق ما پیشنهاد کرد که این ایده را به کار بگیریم و افراد را در آینده ببینیم و پیش‌بینی کنیم که در آینده چه می‌شود».

این پروژه مرزهای آنچه که در شبیه‌سازی بی‌درنگ وجود دارد، پشت سر می‌گذارد. Adrian Belina، همکار و مدیر خلاق آژانس دیجیتالی Jam3 که این وب‌سایت را ساخته است، در این رابطه گفت: «نمی‌خواهم با کلمات بازی کنم، اما این پروژه واقعاً از زمان فراتر رفته است.در واقع شما اشیاء را به صورت زنده، رندر می‌کنید؛ اما نه شبیه بازی‌های کامپیوتری».

هنگامی که با خودتان در آینده چت می‌کنید، برخی از جواب‌ها صرفاً جهت سرگرمی داده می‌شود. به عنوان مثال به من گفته شد که در آینده روی یک خانه درختی و به همراه 10 فرزند زندگی خواهم کرد. با این حال بیشتر پاسخ‌ها چیزهایی هستند که واقعاً احتمال دارد که اتفاق بیفتند. به عنوان مثال اگر در مورد اتومبیل‌های پرنده سؤال کنید، در پاسخ از اتومبیل‌های بدون راننده صحبت خواهد شد.
Imbert می‌گوید: «این نوآوری، احمقانه نیست؛ زیرا شما در فضا سفر نمی‌کنید و ماه را کشف نمی‌کنید. این نوآوری واقعاً بر روی نوآوری و آینده تمرکز دارد».

شاید این وب‌سایت بیش‌ازاندازه خوش‌بین است؛ زیرا به من گفت که تا سال 2034، مشکلات موجود در شرایط آب‌وهوایی را رفع خواهیم کرد. امیدوارم آینده‌ام در این مورد اشتباه نکرده باشد.

 

برگرفته از
آینده
لینک کوتاه

دیدگاه