سریع‌ترین‌های جهان + ویدیو

نویسنده:

۰۱:۲۴:۲۸

اتومبیل Hennessey Venom GT با ثبت حداکثر سرعت 435.31 کیلومتر بر ساعت در اواخر سال 2014 رکورد اتومبیل Bugatti Veyron Super Sport را پشت سر گذاشت. حالا این اتومبیل سریع‌ترین اتومبیل مجاز برای رانندگی در خیابان‌ها است. این رکورد هنوز به صورت رسمی در کتاب رکوردهای گینس ثبت نشده است؛ زیرا طبق قوانین رتبه‌بندی در کتاب گینس، اتومبیل باید دو بار در دو جهت مخالف حرکت کند. اتومبیل Hennessey Venom GT نتوانست این کار را به دلیل مشکلاتی در مسیر انجام دهد. باند فرود فضاپیماهای NASA یکی از دلایل موفقیت این اتومبیل‌ بوده که توسط بسیاری از مخاطبان بیان شده است. همچنین این اتومبیل، به لطف وزن سبک و موتور قدرتمندش که یک موتور V8 توربو دوقلو بوده، سریع‌ترین اتومبیل جهان محسوب می‌شود. حداکثر سرعت بوگاتی ویرون در سال 2010، 430.9 کیلومتر در ساعت بوده است. این اتومبیل از یک موتور w16، چهار توربو شارژر بهره می‌برد و 1200 اسب بخار توان تولید می‌کند. این اتومبیل در عرض 2.4 ثانیه از سرعت صفر به سرعت 96.5 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

اتومبیل TrustSSc، اتومبیلی است که توسط یک جت بریتانیایی پیش رانده می‌شود و اولین اتومبیلی است که دیوار صوتی را شکست. این اتومبیل در سال 1997 به حداکثر سرعت 1227.9 کیلومتر بر ساعت دست یافت. این اتومبیل، از دو موتور پس‌سوز دار توربوفن که در اف-۴ فانتوم ۲‌‌های بریتانیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بهره می‌برد. توان خروجی این اتومبیل 110 هزار اسب بخار است و به ازای هر ثانیه، 18 لیتر سوخت می‌سوزاند. این خودرو 16.5 متر درازا، 3.7 متر پهنا و 10.5 تن وزن دارد. این اتومبیل زمانی که دیوار صوتی را شکست، توسط خلبان Royal Air Force بریتانیا، Andy Green هدایت می‌شد. این رکورد در صحرای Black Rock Desert در Nevada شکسته شد.

Usian Bolt، اولین فردی است که هر دو رکورد جهانی دو 100 متر و 200 متر را در اختیار دارد. وی همچنین اولین فردی است که 6 مدال طلای المپیک و 8 مدال طلای جهانی را دارد. وی لقب سریع‌ترین مرد زنده در جهان نام گرفته است. وی در سال 1986 در جامائیکا متولد شده است. وی اولین فردی است که بیشترین دستمزد را در رشته دو میدانی گرفته است. پس از کسب سه مدال طلا در مسابقات قهرمانی جهان در سال 2013، Bolt یکی از ورزشکارانی محسوب می‌شود که در تاریخ مسابقات قهرمانی جهان بسیار موفق بوده است.
سریع‌ترین کامپیوتر جهان در کشور چین و در دانشگاه  Sun Yat-sen قرار دارد. این کامپیوتر سریع‌ترین و قدرتمندترین کامپیوتر جهان محسوب می‌شود. این کامپیوتر می‌تواند 33.86 کوادریلیون ممیز شناور (در رایانش، ممیز شناور به روشی گفته می‌شود که برای نمایش اعداد حقیقی به طوری که محدوده‌ای وسیع از مقادیر را بپذیرند، به کار می‌رود) عملیات را تنها در عرض 1 ثانیه انجام دهد. این بدین معنی است که ابرکامپیوتر چین، 4000 برابر بهتر از قوی‌ترین سیستم مک اپل، کار می‌کند. این کامپیوتر نسخه‌ای از سیستم‌عامل لینوکس را دارد که توسط NUDT و به صورت سفارشی ساخته شده است. ساخت این ابرکامپیوتر 390 میلیون دلار هزینه در بر داشته است.

اتومبیل Lotus Evora در سال 2014 و در World Trade Center در دبی به نمایش گذاشته شد. این اتومبیل اسپرت که به عنوان یک آمبولانس به کار گرفته شده، 150 هزار دلار قیمت دارد و حداکثر سرعت آن 297.7 کیلومتر بر ساعت است. این اتومبیل دو صندلی برای سرنشینان و یک جعبه کنترل، یک آژیر خطر، یک چراغ چشمک‌زن و یک نوت‌بوک با صفحه‌نمایشی محکم که اطلاعات جمع‌آوری‌شده در مورد بیماران را به بیمارستان انتقال می‌دهد، دارد. این اتومبیل آمبولانس نه تنها تمام رکوردهای پیشین را می‌شکند، بلکه جان‌ بسیاری از افراد را در شرایطی که مرگ و زندگی به ثانیه‌ها ربط دارد، نجات می‌دهد.

Ricky Raphel Brown که با نام NoClue شناخته می‌شود، یکی از رپرهای آمریکایی است که عنوان سریع‌ترین رپر جهان را به خود اختصاص داده است. وی به دلیل ثبت یک رکورد در سال 2005 در کتاب گینس معروف است. وی برای ثبت این رکورد، 723 هجا را در 51.72 ثانیه خواند.

Insano سریع‌ترین سرسره آبی جهان است. این سرسره هیجان‌انگیز در برزیل قرار دارد. ارتفاع این سرسره 41 متر است و افرادی که از این سرسره سر می‌خورند، به سرعت 104.6 کیلومتر بر ساعت می‌رسند. این بدین معنی است که اگرچه ارتفاع این سرسره، معادل یک آپارتمان 14 طبقه است، پایین آمدن از سرسره کمتر از 5 ثانیه طول می‌کشد.
Lockheed SR-71 Blackbird هواپیمایی با سرعت 3529.2 کیلومتر در ساعت، رکورد سریع‌ترین هواپیمای جهان را به خود اختصاص داده است. اگرچه 50 سال از عمر این هواپیما گذشته است، اما تاکنون هیچ هواپیمای دیگری نتوانسته رکوردش را بشکند. راز سرعت این هواپیما در بخش موتور آن قرار دارد. این هواپیما توسط دو موتور Pratt & Whitney J58 هر یک به قدرت ۳۲۵۰۰ پوند-نیرو تجهیز شده است.

Formula Rossa یک قطار غلتان بزرگ است که در پارک سرپوشیده Ferrari World در ابوظبی واقع شده است. این قطار سریع‌ترین قطار غلتان جهان محسوب می‌شود. این قطار می‌تواند به حداکثر سرعت 241.4 کیلومتر بر ساعت دست یابد. این قطار در عرض حدود 5 ثانیه به حداکثر سرعت خود می‌رسد. این قطار از یک سیستم کلاج هیدرولیک بهره می‌برد و مسیر آن 2.2 کیلومتر طول دارد. این مسیر قطار ششمین مسیر بلند قطار در جهان محسوب می‌شود.

یک آسمان‌خراش جدید که در چین ساخته می‌شود، نه تنها با ارتفاع 1739 فوت جزو بلندترین ساختمان‌های جهان محسوب می‌شود، بلکه سریع‌ترین آسانسور جهان را نیز خواهد داشت. این آسانسور که حداکثر سرعت آن 72.4 کیلومتر بر ساعت است، در عرض 43 ثانیه شما را تا ارتفاع نیم کیلومتری جابه‌جا می‌کند. این ساختمان قرار است در سال 2016 افتتاح شود.
 


 
برگرفته از
سریع‌ترین‌های جهان
لینک کوتاه

دیدگاه