کشف مجموعه نقاشی‌هایی متعلق به عصر سنگ در اسپانیا

نویسنده:

۱۲:۰۹:۳۶

به گزارش «اِل پایس»، این نقاشی‌ها داخل غاری به نام «دانبولینزولو» که 35 سال پیش در آن تعدادی سفال متعلق به عصر برنز پیدا شده بودند، کشف شدند. این کشف مهم ماه دسامبر گذشته انجام شد؛ تیمی از متخصصان که در حال بررسی غار بودند، این نقاشی‌ها که قبلا از نظرها پنهان مانده را کشف کردند. در بین این نقاشی‌ها حدود 10 فیگور حیوانی چون گوزن و بز شناسایی شده‌اند.

در پی این کشف، غار فورا به روی بازدید عموم بسته شده تا بیشتر مورد کاوش و بررسی قرار گیرد. پژوهشگران می‌گویند این نقاشی‌ها ممکن است متعلق به 18000 تا 33000 سال گذشته(دوره‌ای که با نام پالئولیتیک نخستین یا دوره سنگ متأخر شناخته می‌شود) باشند. این اطلاعات بر اساس سبک خاص آن‌ها و موادی که با استفاده از آن این نقاشی‌ها به تصویر درآمده و شامل رنگ‌دانه‌های اکسید آهن هستند به دست آمده است.

پژوهشگران هم اکنون در حال بررسی این موضوع هستند که آیا تمامی این نقاشی‌ها در یک زمان به تصویر درآمده‌اند، یا در زمان‌های متفاوتی نقش شده‌اند. تا به حال در غارهای سواحل شمالی اسپانیا تعداد زیادی نقاشی‌های متعلق به ما قبل تاریخ و انسان‌های نخستین بدست آمده که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به نقاشی‌های کشف شده در غار آلتامیرا اشاره کرد.

مارکو گارسیا، پژوهشگر دوره پیش از تاریخ دانشگاه باسک می‌گوید: "مطالعه و تحلیل این نقاشی‌های تازه کشف شده، زاویه جدید و اطلاعاتی کلیدی و مهم را در مورد اولین مراحل هنر بشریت به ما نشان خواهد داد."

 

برگرفته از
کشف
لینک کوتاه

دیدگاه