پایین کشاندن اثر هنری ۴۰۰،۰۰۰ یورویی در بلژیک

نویسنده:

۱۲:۱۰:۱۷

به گزارش مونوپول، تنها یک هفته قبل از افتتاحیه رسمی مراسم در روز بیست و چهارم ژانویه، یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های هنری شهر به دلیل وجود نگرانی‌هایی در مورد بی ثباتی پایین کشیده شده و از سطح شهر جمع آوری شده است.

این اثر هنری که چیدمان چوبی عظیمی است و «رهگذر» نام دارد، توسط هنرمند مفهوم‌گرای بلژیکی «آرنه کویینز» خلق شده است. شب قبل از کریسمس، قسمتی از این چیدمان به زمین سقوط کرد و گفته می‌شود با وجود تعمیرات صورت گرفته، مشکلات همچنان ادامه داشته است. ساکنین منطقه از صداهای شکسته شدن و ترک خوردن آن شکایت داشته‌اند و چندی پیش نیز قسمتی دیگر از این چیدمان به زمین افتاد و باعث سد معبر در یکی از خیابان اصلی شهر مونس شد.

کوییز، هنرمند خالق این اثر می‌گوید که هیچ از جمع آوری اثر هنریش شاد نیست: "من نمی‌توانم چیزی بگویم، مانند این است که یکی از فرزندانم را از دست داده‌ام." او می‌گوید که  تمامی این مشکلات از یک ستون تقویتی معیوب شروع شده و تأکید می‌کند که خود چیدمان از نظر ثبات هیچ مشکلی نداشته است.

بنا بود تا این اثر هنری 400000 یورویی که «جنگل چوب کبریتی» هم لقب گرفته است، 5 سال بر جای خود در این شهر ثابت بماند، اما این موضوع که این چیدمان بار دیگر ساخته خواهد شد یا نه، مشخص نیست. شهردار شهر مونس، ایلیو دی روپو که در گذشته مقام نخست وزیری بلژیک را هم بر عهده داشته است، می‌گوید: "ما به زمان بیشتری برای فکر کردن احتیاج داریم و هنوز در مورد بازسازی این اثر صحبتی نکرده‌ایم."

 

برگرفته از
اثر هنری
لینک کوتاه

دیدگاه