آماده سازی پردیس آزادی برای جشنواره فیلم فجر

نویسنده:

۱۰:۲۷:۵۹

به گزارش سوره سینما، رضا سعیدی پور افزود: افزایش ۴۳ درصدی فروش و رونق دو برابری گیشه در مهرماه امسال نسبت به سال گذشته از اتفاقات خوب سینمایی خوشایند برای پردیس آزادی بود. در حال حاضر ۲۵ فیلم روی پرده داریم و این برای مخاطبین اهل فیلم و سینما اتفاق خوشایندی است اما مخاطب عام این روزها بهره چندانی از فیلم های روی پرده نخواهند برد چون اغلب آثار روی پرده گیشه پسند نیستند و بیشتر مورد رضایت سینما دوستانی است که علایق متفاوت تری دارند. به همین خاطر ممکن است پردیس ها از این بابت در این نوبت اکران تا آخر سال متضرر شوند.

وی در رابطه با نارضایتی فیلمسازانی که این روزها آثارشان بر پرده سینماست و از تعداد بالای فیلم ها گلایه دارند گفت: به هر حال هر سینماگری که این روزها فیلم روی پرده دارد از شرایط فعلی کاملا آگاه است و اگرچه این روزها زمان خوبی برای اکران نیست اما بین شرایط بد اکران و بدتر در صف انتظار ماندن خودش انتخاب کرده است چرا که نبض بازار را می داند. از طرفی آثاری هستند که واقعا نیازی به حضور در سانس های بالا ندارند چون اصلا فروشی ندارند نمی شود یک فیلم چند سالن و سانس را اشغال کند تا بگوییم عدالت در اکران برقرار شده است.

سعیدی پور گفت: اگرچه در این روزها پردیس ها فروش خوبی ندارند اما در نه ماه اول سال فروش به قدری خوب بوده که عایدی این روزها با وجود تعداد بالای فیلم ها و گیشه نه چندان مناسب یلی چشمگیر نیست. درصورتی که سینماهای تک سالنه اگر در طی سال فیلم های خوبی برای اکران نداشتند قطعا متضرر شده اند. ما در صددیم تا بعد از پایان اکران در هر روز تا صبح فردا به تعمیر و نگهداری سالن ها برای جشنواره فیلم فجر بپردازیم. تعمیر سالن ها تعویض موکت و رسیدگی به سرورها،پروژکتور و … از تمهیداتی است که تا زمان آغاز جشنواره به پایان می رسد.

وی در خصوص پارکینگ این مجموعه گفت: پارکینگ کنار پردیس به بانک سپه تعلق دارد و طبق برنامه های شان قرار است ظرفیت آن از ۹۰ به ۲۵۰ ارتقا یابد که تا زمان شروع جشنواره قطعا به پایان نمی رسد به همین خاطر ما درخواست کردیم دست نگهدارند تا مردم در این برحه مهم دچار مشکل نشوند ولی از آنجا که مالک دیگری است هنوز نمی دانیم چه تصمیمی خواهند گرفت. ضمن اینکه سینما کارت هم مدتی است به جریان افتاده و مردم می توانند از این امکان هم استفاده کنند.

برگرفته از
جشنواره فجر
لینک کوتاه

دیدگاه