فایرفاکس ۳۵ از راه رسید

نویسنده:

۰۵:۱۲:۳۸

قابلیت گفتگو در درون محیط مرورگر، پشتیبانی از پخش فایل‌های mp4 و H.264 (برای کاربران اپل) و سازگاری با برنامه مدیریت دانلود آندروید از جمله ویژگی‌های این مرورگر است.

موزیلا در نسخه بتای فایرفاکس 33 قابلیت WebRTC را ارائه کرده بود که به کاربران امکان می داد به رایگان مکالمات صوتی و ویدیویی انجام دهند، بدون آنکه نیاز به نصب نرم افزار یا پلاگین اضافی داشته باشند.
قابلیت یاد شده در نسخه 34 فایرفاکس ارتقا یافت و در نسخه 35 با حذف برخی مراحل زائد بهینه شده است. در این نسخه با فشردن دکمه Start a conversation، پنجره ای باز می شود و لینکی برای فردی که قرار است با وی مکالمه شود ارسال می شود.

همچنین زنگ هشداری در محیط مرورگر برای فرد مخاطب به صدا درمی آید. مکالمه با چند نفر از این طریق ممکن بوده و کاربرانی که حساب فایرفاکس دارند به سادگی می توانند از این قابلیت استفاده کنند.
این شرکت قصد دارد در آینده امکاناتی همچون به اشتراک گذاری محتوا و همکاری جمعی آنلاین را به این سرویس اضافه کند. موزیلا این سیستم که Firefox Hello  نام دارد را اولین سیستم ارتباطی جهانی مستقیم از طریق مرورگر نام گذاری کرده است.

Firefox Marketplace قابلیت تازه این مرورگر است که برای تست برنامه های همراه ویندوز، مک و لینوکس قابل استفاده است. تسهیل به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی، به روزرسانی میله ابزار و ارتقای رابط کاربری جستجو از جمله امکانات فایرفاکس 35 است.

برگرفته از
Firefox
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه