انگشتر ردیاب حرکت Fujitsu

نویسنده:

۱۱:۰۳:۲۵

نظریه‌های مختلفی در مورد نحوه عملکرد کنترل از طریق حرکات بدن وجود دارد. گاهی این فناوری بخش‌هایی از دست شما را مستقیماً دنبال می‌کند، مانند Leap Motion. گاهی یک سری حرکات شدید را به عنوان یک نقطه خاص در نظر می‌گیرد، مانند Sixense STEM. دستکش‌های سایبری قدیمی تمام حرکات خم و راست شدن و تغییرات انگشت شما را دنبال می‌کنند. با این حال انگشترهای ردیاب حرکت عملکردی متفاوت دارند. در واقع این انگشترها همانند قلمی عمل می‌کنند که در جهان فناوری ردیاب حرکت وجود دارد. شرکت Fujitsu ادعا می‌کند که یک انگشتر نمونه برای ردیابی حرکات ساخته که بسیار دقیق است. این انگشتر می‌تواند تک‌تک کلماتی را که روی هوا می‌نویسید، شناسایی کند.

شرکت Fujitsu یک جدول ارائه کرده که کل فرآیند نوشتن در هوا را توضیح می‌دهد. این جدول بیشتر بر روی ‌نرم‌افزاری که ارتباطات ناخواسته (بخش‌هایی که به هنگام نوشتن با خودکار، خودکار را از روی کاغذ برمی‌دارید) را شناسایی می‌کند، تأکید دارد. این نرم‌افزار تنها داده‌هایی جز بخش‌های ناخواسته را ردیابی می‌کند. این شرکت اعلام نکرده که این انگشتر چقدر خوب یادداشت‌برداری می‌کند؛ اما ادعا می‌کند فردی که آموزش خاصی ندیده، می‌تواند اعداد را با دقت 95 درصدی وارد کند. همچنین یک تگ NFC نیز وجود دارد. استفاده از NFC نسبت به سایر روش‌ها کمتر رایج است.

به نظر می‌رسد تمام بخش‌های فناوری نوشتن در هوا، به شدت در کسب‌وکارها به کار خواهند رفت. همچنین شرکت Fujitsu اظهار داشته که این انگشتر جمع‌وجور و سبک است. اگر فردی تنها به هنگام نیاز از دستگاهی استفاده می‌کند، این انگشتر بسیار کارآمد خواهد بود. با این حال، این فناوری بیشتر در زمینه گسترده‌تری از واقعیت افزوده و مجازی کاربرد دارد که قبلاً از انگشتر استفاده کرده است. شرکت Fujitsu پیشنهاد می‌کند که از این انگشتر به همراه یک صفحه‌نمایشی که روی سر قرار می‌گیرد، استفاده شود تا بدون یک دستگاه کنترل پیچیده، بتوان نوشت.

ایده انگشتر مختص نوشتن روی هوا از یک دستکش با کارایی مشابه پیروی می‌کند که اوایل سال 2014 معرفی شده بود. اگرچه نمونه آزمایشی هر دو مدل ساخته شده‌ است؛ اما شرکت Fujitsu امیدوار است در سال 2015 بتواند این انگشتر را در دنیای واقعی آزمایش کند.

 

برگرفته از
انگشتر ردیاب
لینک کوتاه

دیدگاه