پایان پشتیبانی فنی رایگان برای ویندوز ۷

نویسنده:

۱۲:۵۲:۴۵

این خبر به این معنی نیست که کامپیوتر شما قرار است ناگهان از کار بیفتد؛ اما بدین معنی است که از این پس اگر مشکلی با ویندوز 7 برایتان پیش بیاید، شرکت مایکروسافت به صورت رایگان به شما کمک نخواهد کرد. همچنین ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید نیز به این ویندوز اضافه نخواهد شد.

 مایکروسافت قصد دارد تا کاربران خود را به استفاده از ویندوز 8 ترغیب کند. اگر از ویندوز 8 خوشتان نمی‌آید، بهتر است منتظر ویندوز 10 باشید که قرار است طی سال 2015 ارائه شود.
ویندوز 7 سال 2009 ارائه شد و در عرض 6 ماه بیش از 100 میلیون نسخه از آن به فروش رسید. این ویندوز همچنان طرفداران زیادی دارد. ویندوز 7 که استوارتر از نسخه قبلی یعنی ویستا و آشناتر از نسخه بعدی یعنی ویندوز 8 است، همچنان بر روی نیمی از کامپیوترهای سراسر جهان وجود دارد.

تا این که روز 13 ژانویه، ویندوز 7 از روند پشتیبانی رایگان شرکت مایکروسافت خارج شد و به دسته پشتیبانی‌های پولی پیوست. در واقع شرکت مایکروسافت از تمام افرادی که در رفع مشکلات ویندوز 7 به آن‌ها کمک می‌کند، پول خواهد گرفت. این روند تا سال 2020 ادامه خواهد داشت و پس از آن شرکت مایکروسافت دیگر از ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد.

اگر نگران امنیت کامپیوتر خود هستید، باید بدانید که شرکت مایکروسافت به رفع مشکلات امنیتی ویندوز 7 ادامه خواهد داد. در نتیجه اگر می‌خواهید همچنان از ویندوز 7 استفاده کنید، مطمئن باشید که ناگهان مورد حمله هکرها قرار نخواهید گرفت.

نسل جدید سیستم‌عامل‌های شرکت مایکروسافت، ویندوز 10 است و این شرکت به دلایلی از ارائه ویندوز 9 خودداری کرده است. ویندوز 10 قرار است نیمه دوم سال 2015 ارائه شود. شرکت مایکروسافت قرار است روز 21 ژانویه، یک نشست خبری در مورد ویندوز 10 برگزار نماید. پس منتظر بمانید تا ببینیم همکاران گیتس چه خبرهایی خواهند داد.

 

برگرفته از
Windows 7
لینک کوتاه