اکران فیلم دوم «آواتار» یک سال عقب افتاد

نویسنده:

۰۷:۴۳:۳۰

جیمز کامرون، کارگردان اولین فیلم «آواتار» قصد دارد تا سه دنباله این فیلم را در یک زمان فیلم برداری و سپس در طی سه سال متوالی در سینماها اکران کند. او قول اکران اولین فیلم را در سال 2016 داده بود اما حالا می‌گوید که پروسه نوشتن این سه فیلم بسیار پیچیده‌تر از آن است که تصور می‌کرده، و مشخص کردن تاریخ اکران دقیق کمی بلند پروازانه بوده است. او می‌گوید: "پیچیدگی خاصی برای خلق داستان 3 فیلم در یک زمان وجود دارد، زیرا هر سه آن‌ها باید با هم همخوانی داشته باشند. و این چیزی است که وقتی یک فیلم تنها و جداگانه می‌سازید به آن توجه نمی‌کنید."

 او اضافه کرد که قصد داشته تا هر سه فیلمنامه را این ماه تمام کند اما به نتیجه نرسیده است. او خود سرپرستی تیم نویسندگی را برعهده دارد: "ما هر سه را به صورت همزمان می‌نویسیم و علت این کار، حفظ یکپارچگی و هماهنگی درون 3 فیلم است. ما نمی‌خواهیم اول یکی را تمام کنیم و بعد به سراغ دوتای بعدی برویم. همچنین در کنار نوشتن در حال طراحی هم هستیم و انواع موجودات و فضاها را طراحی کرده ایم." جیمز کامرون اولین فیلم آواتار را در نیوزلند فیلمبرداری کرده و 3 فیلم دیگر را نیز در همین کشور خواهد ساخت.

کامرون می‌گوید این موضوع که هر کدام از فیلم‌ها به یکدیگر به گونه‌ای قانع کننده متصل باشند و با روالی منطقی تماشاگر را به سوی تماشای فیلم بعدی سوق دهند، برایش بسیار مهم است.

فیلم «آواتار» که در سال 2009 اکران شد، لقب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را از آن خود کرد و 2.8 میلیارد دلار فروخت. این فیلم در مراسم گلدن گلوب آن سال جایزه بهترین فیلم، و در مراسم اسکار جوایز فیلمبرداری، جلوه‌های تصویری و کارگردانی هنری را از آن خود کرد.

 

برگرفته از
آواتار
لینک کوتاه

دیدگاه