زیباترین کتابخانه‌های جهان

نویسنده:

۰۶:۲۶:۲۷


فرانک بوبو، هنرمند عکاس فرانسوی پروژه‌ای جدید را آغاز کرده و به دور دنیا سفر می‌کند تا از زیباترین کتابخانه‌های جهان عکاسی کرده و زیبایی این مکان‌های دوست داشتنی را به تصویر بکشد. او تا به حال از رم و پاریس بازدید کرده و قصد دارد تا در سفرهای بعدیش از سراسر اروپا، آمریکا و آسیا دیدن کند.

پروژه او که «خانه کتاب‌ها» نام دارد، تازه در آغاز راه است اما به گفته او «این پروژه نگاهی جدید به فضا، رنگ‌ها و ترکیب بندی خواهد داشت.» او می‌گوید: "همه چیز در دنیای ما مربوط به داشتن «دانش» است. بعد از سلامتی، مهم‌ترین چیز دانش است و برای فهمیدن همه چیز، دانستن منظور دیگران و ارتباط برقرار کردن و ثبت تاریخ، ما به دانش و اطلاعات نیاز داریم. به همین دلیل من این پروژه را شروع کردم تا به شکلی قدرتمند و به یادماندنی، از کتاب‌ها، کسانی که در کتابخانه‌ها کار می‌کنند و معماران سازنده آن‌ها قدردانی کنم."

فرانک بوبو که در نیویورک زندگی می‌کند، علاوه بر مجموعه کتابخانه‌هایش تا به حال از استخرها، سالن‌های نمایش، خیابان‌ها، ایستگاه‌های قطار، موزه‌ها، فستیوال‌ها، نمایشگاه‌ها، دادگاه‌ها، آرایشگاه‌ها، کارگران و مناظر شب عکاسی و جایزه‌های بسیاری دریافت کرده است.

کتابخانه دانشگاه سوربون – فرانسه
سالن اصلی کتابخانه استراهوف – پراگ
کتابخانه والیچلیانا – ایتالیا
کتابخانه آنجلیکا – رم
کتابخانه کالج ترینیتی – ایرلند
کتابخانه مازارین – پاریس
کتابخانه ملی فرانسه – پاریس
کتابخانه هتل د ویل – پاریس
کتابخانه فرانکو میتراند – پاریس
کتابخانه سنت جِنِویو – پاریس
کتابخانه عمومی هاروارد – کمبریج، ماساچوست
کتابخانه نیو ساوت ولز – سیدنی، استرالیا
کتابخانه مازارین – پاریس
کتابخانه دو سنا – پاریس
کتابخانه انجمن ملی فرانسه – پاریس

 
برگرفته از
کتابخانه‌
لینک کوتاه