کلارکس و چکمه‌های هنری!

نویسنده:

۰۸:۱۵:۱۰

پروژه «Clarks: Rebooted»(کلارکس: ریبوت‌شده) 14 هنرمند شاخص بریتانیایی و ساکن انگلستان را با حرفه‌های هنری مختلف، از طراح گرافیک تا نقاش را در کنار هم قرار خواهد داد. به هر هنرمند یک جعبه کفش که شامل یک چکمه صحرایی، مواد و وسایل به کار رفته در کفش‌ها، نمونه‌ها، الگوی کفش و اطلاعاتی در مورد تاریخچه ساخت این کفش‌هاست، داده شده و از آن‌ها خواسته شده تا نسخه اختصاصی خود را از این چکمه‌های محبوب و مشهور طراحی کنند. این مجموعه کفش‌های هنری بهار امسال برای خرید عرضه خواهند شد و هر هنرمند اثر هنری جداگانه‌ای نیز در ارتباط چکمه مخصوصش خلق خواهد کرد.

شرکت کلارکس در سال 1825 کار خود را به صورت تجارتی خانوادگی آغاز کرد. این برند محبوب کفش که حالا به یکی از بزرگ‌ترین برندهای کفش‌های جهان تبدیل شده، در گذشته نیز از هنرمندان مشهور برای همکاری دعوت کرده است که می‌توان از میان آن‌ها می‌توان به اثری از «هنری مور» اشاره کرد که روسای این شرکت آن را در دفتر اصلی این کمپانی در انگلستان به نمایش گذاشته‌اند.

تمامی سود حاصله از این همکاری به بنیاد HALO تعلق خواهد گرفت. این موسسه خیریه انگلیسی با تکیه بر کمک‌های مردمی مین‌های به جا مانده از جنگ جهانی دوم را پاکسازی می‌کند. اولین 250 بوت صحرایی تولید شده توسط کمپانی کلارکس، برای نخستین بار در جنگ جهانی دوم و توسط سربازانی که به خطوط مقدم جنگ فرستاده شده بودند، پوشیده شدند.

مجموعه بوت‌های صحرایی هنری کلارکس برای اولین بار در نمایشگاهی در شانگهای چین نمایش گذاشته می‌شوند و در سپس با برگزاری حراجی در لندن و در ماه اکتبر، به فروش خواهند رسید. تمامی درآمد حاصله به بنیاد HALO تعلق می‌گیرد.

 

برگرفته از
Clarks: Rebooted
لینک کوتاه

دیدگاه