مسدود شدن نمای یکی از موزه‌های لوور

نویسنده:

۰۸:۱۷:۴۵

ساکنان معدنچی 20 خانه روستایی که دقیقاً رو به روی نمای موزه قراره گرفته‌اند، به زودی از خانه‌های خود بیرون رانده خواهند شد تا این خانه ها تخریب و به جای آن‌ها هتلی مجلل ساخته شود.

پروژه ساخت این هتل، قبل از گشوده شدن درهای موزه لوور-لنز در سال 2012 در جریان بوده است. مدیر شرکت «مزون اِسیته» که مسئولیت ساخت این هتل را بر عهده دارد در مصاحبه با روزنامه‌های محلی می‌گوید: "ما برای ساخت این هتل به ظرفیت‌های اقتصادی و سود آن برای منطقه، شهر و خود موزه فکر کرده‌ایم. به همین دلیل ایده تبدیل خانه معدنچیان به یک هتل شکل گرفته است."

انزوال صنعت معدن در شهر لنز این منطقه را به مکانی بی روح و افسرده تبدیل کرده، و بسیاری از ساکنان شهر امید داشتند تا بازگشایی یک شعبه از موزه لوور، صنعت گردشگری و رونق اقتصادی را برای این شهر و مردمش به ارمغان بیاورد. موزه لوور-لنز، آثاری از مجموعه موزه لوور اصلی را به مدت موقت و یا دائمی به نمایش می‌گذارد.

شرکت ساختمانی «مزون اسیته» به ساکنان خانه‌های روستایی قول داده تا خانه‌هایی جدید برای آن‌ها فراهم کند و از آن‌ها درخواست شده تا از میان خانه‌های موجود در میان پروژه‌های این شرکت خانه‌ای جدید برای خود برگزینند. اما بعضی از ساکنین برای و خانواده‌هایشان برای دهه‌ها در این خانه‌ها زندگی کرده‌اند و قصد تخلیه آن‌ها را ندارند.

دنیل لوردل یکی از این افراد می‌گوید: "من از دوازدهم مارس سال 1973به هراه همسر و پنج فرزندم در این خانه زندگی کرده‌ام و می‌خواهم همین جا بمیرم! بیرون رفتن از این خانه امکان ندارد مگر اینکه به روی من اسلحه بگیرند!"

با این حال برنامه ساخت این هتل همچنان در جریان است و احتمالا شروع کار از تابستان سال آینده خواهد بود. موزه لوور-لنز از دادن هر نظری در این مورد خودداری کرده است.

 

برگرفته از
موزه لوور
لینک کوتاه

دیدگاه