آیا اپل در حال ساخت یک iPad Pro با قلم است؟

نویسنده:

۱۲:۱۵:۰۴

شرکت اپل احتمالاً یک قلم به همراه یک نسخه بزرگ‌تر از آیپد با صفحه‌نمایشی 12.9 اینچی ارائه خواهد داد. Ming-chi Kuo، تحلیل‌گری از شرکت KGI Securities، طی یادداشتی که در گزارش Appleinsider آمده است، می‌گوید تحقیقات شخصی و پرونده‌های ثبت اختراع اپل باعث شده تا معتقد باشد در سه‌ماهه دوم سال 2015 شرکت اپل یک قلم ارائه خواهد کرد.

وی می‌گوید این قلم احتمالاً یک وسیله جانبی اختیاری خواهد بود. در نتیجه تأثیری بر قیمت پایه iPad Pro نخواهد داشت. این تحلیل‌گر پیش‌بینی می‌کند که اولین سری این قلم از نظر فنی بسیار ساده خواهد بود و احتمال دارد از یک سری حسگرهای اضافی بهره ببرد تا در ‌آینده قابلیت نوشتن به صورت سه‌بعدی را ایجاد کند. همچنین وی فکر می‌کند این قلم از طریق یک اتصال‌کننده Lightning شارژ می‌شود؛ زیرا گزینه‌های شارژ وایرلس هزینه زیاد و طراحی آنتن را می‌طلبد. مشخص نیست که این قلم با مدل‌های دیگر آیپد سازگار خواهد بود یا خیر.

این قلم بیشتر به عنوان روشی برای بهبود تجربه کاربر با آیپد محسوب می‌شود تا منبع درآمد. وی در یادداشت خود می‌گوید: «فکر می‌کنیم فروش یک قلم اختیاری در سال 2015 چندان زیاد نباشد و پیش‌بینی می‌کنیم که حدود 2 الی 2.5 میلیون قلم به فروش برسد. با این حال، معتقدیم این قلم می‌تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد و احتمالاً به شرکت اپل کمک می‌کند تا یک سری گروه‌های خاص از مشتریان مانند بخش شرکت‌ها و مؤسسات آموزشی را ایجاد کند». مطمئناً یک قلم اپل می‌تواند به این شرکت و شرکت‌های دیگر کمک کند تا اپلیکیشن‌های جدیدی با تمرکز بر روی کاربردهای سازمانی ایجاد کنند؛ به عنوان مثال همانند اپلیکیشن‌هایی که با IBM کار می‌کنند.

چرا باید هر چه Kuo می‌گوید را بپذیریم؟ زیرا وی یک سری از ویژگی‌های محصولات قبلی اپل را پیش‌بینی کرده و به طرز شگفت‌انگیزی این پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمده‌اند. قبل از آخرین مراسم معرفی آیپد، وی پیش‌بینی کرد که آیپد ایر 2 از یک صفحه‌نمایش روکش‌دار با پوششی آنتی‌رفکت بهره خواهد برد. همچنین وی گفته بود که یک نمونه طلایی، پردازشگر A8 و یک اسکنر اثرانگشت Touch ID ارائه خواهد شد. البته این پیش‌گویی‌ها خیلی هم اهمیت نداشتند؛ اما وی مهم‌ترین بخش مراسم را نیز پیش‌بینی کرده بود: یک آپدیت بسیار کوچک برای آیپد مینی. یک ماه قبل هم وی اطلاعات دقیق از Apple Watch اعلام کرد. 5 ماه قبل از معرفی رسمی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس، Kuo یک گزارش منتشر کرد که مشخصات کامل آیفون 6 و 6 پلاس را در بر داشت.

با توجه به تمام این اخبار می‌توان گفت که این تحلیل‌گر کاملاً روی آنچه که اپل قرار است ارائه دهد، متمرکز است. به نظر می‌رسد جدیدترین گزارش وی، ارتباطی با منابع خبری گزارش‌های قبلی ندارد و تنها بر اساس تحقیقات شخصی و ثبت اختراع‌های مختلف اپل است. در نتیجه ممکن است این بار اشتباه کرده باشد. با این حال چشم‌انداز یک قلم رسمی اپل، امکان‌پذیر به نظر می‌رسد. همچنین گزارش این شخص یک‌بار دیگر به ما یادآوری می‌کند که احتمالاً امسال شاهد معرفی آیپدی بزرگ‌تر و یک مک‌بوک 12 اینچی خواهیم بود.

برگرفته از
iPad Pro
لینک کوتاه

دیدگاه