فعلاً با گوگل‌گلس خداحافظی کنید!

نویسنده:

۰۹:۴۴:۴۷

شرکت گوگل اصرار دارد که گوگل‌گلس روزهای پرفرازونشیبی را سپری می‌کند؛ اما با توجه به توقف فروش این دستگاه، فکر نمی‌کنید که شرکت گوگل بالاخره پذیرفت که مردم گوگل‌گلس را نمی‌خواهند؟

شرکت گوگل سعی کرد نشان دهد که گوگل‌گلس فراز و نشیب‌هایی داشته است. با این حال، فروش گوگل‌گلس قرار است از روز دوشنبه 19 ژانویه متوقف شود. حالا Tony Fadell مسئول پروژه جدیدی خواهد بود که احتمالاً نسخه جدیدی از گوگل‌گلس را طی سال 2015 ارائه کند.
گوگل‌گلس آغاز خوبی داشت. شرکت گوگل پس از ارائه این دستگاه متوجه شد که گوگل‌گلس برای افراد واقعی که خواستار گجت‌هایی هستند که به نوعی در زندگی واقعی شریک می‌شوند، مناسب است.

با این حال، طراحی ضعیف این محصول و قیمت بالا باعث شد تا این محصول تنها در مراسم‌های مد مورد استفاده قرار گیرد.
یک سری افراد بی‌عرضه در مکان‌های عمومی از گوگل‌گلس استفاده کردند و بر حق‌وحقوق خود تأکید داشتند.

مردم کسی را که همانند شخصیت Borg فیلم Star Trek به نظر می‌رسد و احتمال دارد که به هنگام خوردن سوپ یا بغل کردن فرد موردعلاقه، از آن‌ها فیلم‌برداری کند، دوست ندارند.
هر قدر طرفداران گوگل‌گلس بیشتر اصرار کردند که گروهی پیشرفته و روشن‌فکر هستند، بیشتر موردتنفر قرار گرفتند.
حتی شرکت گوگل نیز از آن‌ها خواست تا این روند را متوقف کنند. نتیجه این شد که گوگل‌گلس بدون هیچ دلیلی به یک افتضاح تبدیل شد.

چرا گوگل فکر کرد که مردم در زندگی روزمره خود می‌خواهند عینک روی چشم داشته باشند؟ با توجه به طول عمر 45 دقیقه‌ای باتری و طراحی نه چندان جالب این دستگاه، چه کسی حاضر است این همه خود را زحمت بدهد تا این دستگاه را بخرد و هر بار 45 دقیقه از آن استفاده کند؟
مهندسان گوگل با گوگل‌گلس نه تنها هوش خود را نشان دادند و از مردم خواستند تا از هوش این افراد تعجب کنند، بلکه از مردم خواستند تا در این نمایش هوش، شرکت کنند؛ اما چنین نشد و مردم به این دستگاه، نه گفتند.

شاید این محصول گوگل زودتر از زمان خود ارائه شده بود.

 

برگرفته از
Google Glass
لینک کوتاه

دیدگاه