«برادران کوئن» ریاست جشنواره فیلم کن ۲۰۱۵ را بر عهده خواهند گرفت

نویسنده:

۰۴:۳۰:۰۹

 
جوئل و ایتن کوئن، مشهور به برادران کوئن، همیشه نزد برگزارکنندگان جشنواره کن محبوبیت زیادی داشته‌اند و این اولین بار در تاریخ این جشنواره خواهد بود که هیئت داوران توسط دو برادر ریاست می‌شود. برگزارکنندگان این مراسم، سال 2015 را سال قدردانی از کارهای «برادران سینمایی» اعلام کرده‌اند تا صد و بیستمین سالگرد اختراع دوربین فیلم‌برداری لومیر که توسط برادران لومیر، لویی و آگوست اختراع شد را جشن بگیرند.

برادران کوئن هم اکنون مشغول کار بر روی فیلم کمدی جدیدشان «درود بر سزار!»(Hail Caesar!)، با بازی ستارگانی چون جورج کلونی، جاش برولین و چنینگ تتوم هستند. این دو در مصاحبه‌ای گفتند: "ما مشتاقانه منتظر بازگشت به جشنواره کن امسال هستیم و این فرصت که می‌توانیم فیلم‌های ساخته شده در سراسر جهان را تماشا کنیم برای ما همیشه خوشایند است. کن جشنواره‌ای است که از اولین روزهای شروع کار ما برایمان اهمیت داشته، و ریاست هیئت داوران این جشنواره برای ما افتخار بزرگی است و ما هیچگاه ریاست هیچ جایی را بر عهده نداشته‌ایم. در زمان مناسب دیگری بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد."

برادران کوئن تا به حال 9 فیلم را روانه جشنواره کن کرده‌اند که اولین فیلمی که به کارگردانی آن‌ها در جشنواره شرکت یافت، فیلم «بزرگ کردن آریزونا»(1987) دومین فیلم بلند ساخته این دو برادر بود.
آن‌ها جایزه اصلی نخل طلایی را برای فیلم «بارتون فینک»(1991) و جایزه بهترین کارگردانی در سال 1996 و 2001 را به ترتیب برای فیلم‌های «فارگو» و «مردی که آن جا نبود» دریافت کرده‌اند.

جشنواره فرانسوی فیلم کن امسال از تاریخ 13 مه آغاز شده و تا 24 مه ادامه خواهد یافت. نام دیگر اعضای هیئت داوران این جشنواره در اوسط ماه آوریل اعلام خواهد شد.
 
 

برگرفته از
جشنواره فیلم کن ۲۰۱۵
لینک کوتاه