ثبت تصاویر فوق العاده از مناظر شهری

نویسنده:

۰۹:۵۲:۰۲

با رعایت چند نکته ساده می توانید با دوربین تان عکس های فوق العاده ای از مناظر شهری ثبت نمایید. با حذف تکان های دوربین و استفاده از فیلترهای پولاریزه راهی طولانی را برای بهتر شده عکس نهایی تان می پیمایید.

1- استفاده از سه پایه

یک سه پایه محکم برای حصول موفقیت در انجام این تکنیک ضروری است. چون می توانید برخی عناصر را در چندین عکس ثبت نمایید ، باید مطمئن شوید که هر یک از آن ها با دیگران سازگاری دارد.


اگر Cable release در اختیارتان هست ، بهتر است از آن هم استفاده کنید تا دوربین در فواصل بین عکس ها از جایش حرکت نکند. حتی کوچکترین حرکتی در این مرحله می تواند به مشکلی بزرگ در مراحل بعدی بدل شود.


2- بهتر کردن تصاویر آسمان

فیلتر های پولاریزه برای ایجاد جلوه ای کارت پستال مانند بسیار عالی هستند. معمولا آنها را برای کاهش بازتاب های حاصل شده از صحنه ها مورد استفاده قرار می دهند ، اما از آنها می توان برای تقویت رنگ ها و درخشندگی تصاویر مخصوصا در آسمان های آبی نیز بهره گرفت.


پولاریزه های مدور می توانند لنز شما نصب شوند. این ها از دو بخش تشکیل شده اند و هر کدام از آنها می تواند به طور مستقل از دیگری بچرخد. هنگامی که از لنز در حال نگاه کردن به منظره مورد نظر هستید ، آنرا تا هنگامی که به وضعیت دلخواه تان دست یابید ، بچرخانید.


3- استفاده از لنزهای واید

اغلب اوقات مخصوصا در مواقعی که در مناطق حفاظت شده هستیم سخت است که در جای درستی برای ثبت عکس ها قرار بگیریم. برای این عکس ما از لنز زوم و واید Tonika 12-24 میلی متری با f4 استفاده کردیم تا بتوانیم همه اشیا را در قاب بگنجانیم.


در حالیکه در واید ترین حالت لنز(12 میلی متر) کمی تغییر شکل در تصویر مشاهده می شد ، اما به دلیل این که حس دراماتیکی در عکس ایجاد می کرد و موجب می شد ساختمان ها در قاب جای بگیرند ، از آن استفاده کردیم.


4- سوییچ به حالت دستی

با تنظیمات دستی فوکوس در دوربین Canon ESO 40D از اینکه فوکوس در هر عکس تغییر نکند ، اطمینان حاصل نمودیم. چون لنز Tonika 12-24 mm از مکانیزم خاصی استفاده می کند برای فوکوس دستی لنز را برای فوکوس دستی به سمت خودمان کشیدیم.


5- ساده کار کنید

سعی نکنید که فرآیند ویرایش و پردازش را برای خودتان به امری مشکل بدل کنید. ایده اصلی ثبت عکس از صحنه با حداقل مشکل و بدون حضور مردم در آن است. اگر می توانید تنها با دو عکس به نتایج رضایت بخشی برسید ، شرایط را با رساندن این تعداد به سه یا بیشتر برای خودتان مشکل نکنید.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه