جدیدترین فناوری شرکت Jaguar Land Rover برای افزایش ایمنی + ویدیو

نویسنده:

۰۲:۳۳:۱۳

جدیدترین فناوری شرکت Jaguar Land Rover برای افزایش ایمنی موتورسیکلت‌سواران طراحی شده است. این سیستم ایمنی جدید که Bike Sense نام دارد، از فناوری‌هایی بهره می‌برد که این شرکت بریتانیایی قبلاً ارائه کرده است. این فناوری، فناوری‌های قبلی شرکت JLR را یک قدم جلوتر برده و جاده را برای افرادی که از وسایل نقلیه دوچرخه استفاده می‌کنند، ایمن‌تر می‌سازد. این سیستم از ترکیب رنگ، صدا و لرزش استفاده می‌کند تا به راننده هشدار دهد که احتمال خطر وجود دارد.

این فناوری که در سدان XL به کار گرفته شده است، دو دوچرخه نزدیک اتومبیل را به عنوان وسایل نقلیه پدالی یا موتوری شناسایی کرده و به راننده هشدار می‌دهد. اگر دوچرخه‌ای در حال عبور از نقطه کور اتومبیل باشد، قسمت بالای صندلی می‌لرزد تا در واقع به صورت مجازی به شانه سمت چپ یا سمت راست راننده ضربه بزند و به او اطلاع دهد که به آن سمت نگاه کند. سپس چراغ‌های LED داخل کابین در سمتی که دوچرخه در حال عبور است، از رنگ زرد به رنگ قرمز تغییر می‌یابند.

اگر راننده به سمت این وسایل نقلیه حرکت خود را ادامه دهد، این سیستم یک زنگ دوچرخه یا موتورسیکلت را به هنگام نزدیک شدن این وسایل نقلیه به صدا درمی‌آورد، پدال گاز را می‌لرزاند یا سفت می‌کند. اگر سرنشینان اتومبیل در حالت توقف، بخواهند در اتومبیل را در مسیر این وسایل نقلیه باز کنند، چراغی شروع به چشمک زدن می‌کند، زنگ هشداری به صدا درمی‌آید و حتی دستگیره در می‌لرزد تا به آن‌ها هشدار دهد که این کار، خطرناک است.
 


ممکن است این هشدارها کمی ناراحت‌کننده و مزاحم به نظر برسند؛ اما طبق گفته شرکت JLR، این سیستم بدین منظور طراحی شده که خطرات احتمالی را زمانی که گروهی از عابران پیاده، دوچرخه‌سواران یا موتورسواران در یک خیابان شلوغ هستند، در اولویت قرار دهد.
البته این فناوری تنها یکی از سیستم‌های جدیدی است که شرکت JLR در حال ساخت است.

 

 

برگرفته از
Jaguar Land Rover
لینک کوتاه

دیدگاه